Očarujúca markizáčka Mária Zelinová sa zaradila medzi osoby s mimoriadne ťažkým priebehom koronavírusu. Napriek nízkemu veku si na vlastnej koži okúsila dusivý kašeľ, covidový zápal pľúc, bolesti kĺbov i vysoké horúčky. Po zotavení sa z desivej skúsenosti pocítila potrebu podeliť sa o zopár podstatných poznatkov.

32-ročná modelka, redaktorka a rádiová spíkerka bola na liečbu respiračného ochorenia celkom sama, keďže sa po celú dobu nachádzala v domácej izolácii. Len tri dni po negatívnom výsledku PCR testu sa u nej objavili vážne príznaky, aké ju uložili na lôžko.

Mária Zelinová

Mária spomína, že sa v určitých momentoch nevládala ani postaviť na nohy alebo najesť. ,,Horúčky až do 39,5, pálenie kože, bolesti kĺbov až tak, že ma kolená neudržali dlho v stoji, boleli ma zuby, uši, v ktorých mi zaľahlo, pískalo, zle som počula, štípali ma oči. Bolesti hlavy, aké som ešte nezažila. Silná nádcha, celé zle. Na štvrtý deň som nejedla nič, nevládala som vstať z postele a nie to ešte prežúvať.”

zelinová covid

Dnes už kompletne vyliečená blondínka stavila počas najhoršieho obdobia na dostatočný prísun vitamínov C a D, zinku, pričom užívala aj Ivermektín a Paralen. A hoci sa z nepríjemnej diagnózy úplne zotavila, pokladá za dôležité, aby sa o týchto veciach verejne hovorilo. Podľa nej si totiž mladí a vitálni ľudia len naivne myslia, že ich postihne ľahký priebeh.

SLEDUJTE náš FACEBOOK a horúce pikošky sa dozviete medzi prvými! Nájdete ho >>>TU<<<

,,A prečo to všetko píšem? Veď týchto príbehov sú plné médiá… Nemyslite si, že keď ste mladí, cvičíte a dlhodobo užívate vitamíny, že táto hnusoba z vás v priebehu pár dní nemôže spraviť nevládneho človeka. Myslite na to a hlavne, prosím, keď viete, že ste boli v styku s pozitívnou osobou, NEOHROZUJTE DRUHÝCH,” znie upozornenie od ženy, ktorá trpké prejavy britskej mutácie koronavírusu pocítila na vlastnom tele.

Zdroj|Foto: Instagram/Mariazelinova