Aj keď nepochádza z rozprávky, je krásna a hlas má ako anjel. Tento rok môžete aj vy stráviť vianočné sviatky v objatí skladieb Márie Čírovej. Práve v týchto dňoch vydáva svoj prvý album s vianočnými skladbami pod názvom ,,Vianočný album”.

Čas vianočný sa pomaly blíži a v každej rodine sa už onedlho rozozvučia tóny tých najkrajších skladieb, ktoré už roky spájajú všetkých ľudí na svete. Po poslednom albume ,,Na dosah” (2011) vydáva jedna z najúspešnejších slovenských speváčok, Mária Čírová, vianočný album, prostredníctvom ktorého sa vráti do svojho detstva: „Vianočné pesničky spievam už od útleho detstva. Môj ocino skladal krásne pesničky, ktoré sme následne každoročne spievali počas jasličkových slávností v kostole. Čiže tento album, to sú aj nádherné spomienky na detstvo.“ Skladby, ktoré Mária spieva sú o živote, vzťahoch, minulosti, detstve, spomienkach a poslucháčov sa prostredníctvom nich snaží vtiahnuť do ich deja.

Nové CD, ktoré sa rodilo približne pol roka, bolo nahrávané v štúdiu Creative Music House na čele s Mariánom Kachútom, s ktorým spolupracuje od roku 2008. Album celkovo obsahuje desať nových skladieb, z ktorých je päť naspievaných v slovenčine a päť v angličtine. Popri notoricky známych melódiách však budete ako prvú počuť pieseň, ktorá má v Máriinom srdci špeciálne miesto a je pre ňu najvzácnejšia: „Do noci tichej je skladba, ktorú pre mňa pred 20 rokmi napísal môj ocino. A hoci by som jeho pesničkami, ktoré som v detstve spievala, mohla vyskladať celý album, nespravila som tak, to si možno nechám na neskôr… Teraz sme zaradili tie, ktoré počuli fanúšikovia na mojich koncertoch. Prerobené vianočné koledy ako Nesiem vám noviny, Búvaj dieťa krásne, Daj Boh šťastia či Tichá noc. Album sme doplnili o moje najobľúbenejšie zahraničné vianočné skladby,“ vysvetľuje Mária.

Speváčka, ktorá vnútro bookletu CD venovala svojim spomienkam, má pre svojich fanúšikov jedinečný odkaz: „Fanúšikom ďakujem za podporu! Cítim ju každý deň na mojich stránkach a samozrejme aj na koncertoch. Verím že pri počúvaní albumu zažijú tú ozajstnú pokojnú atmosféru Vianoc.“

Vianočný album

small_Obal CD

  1. Do noci tichej
  2. Have Yourself A Merry Little Christmas
  3. Búvaj dieťa krásne
  4. Santa Baby
  5. Nesiem vám noviny
  6. God Rest Ye Merry Gentlemen
  7. Daj Boh šťastia tejto zemi
  8. Tichá noc
  9. Christmas Time Is Here
  10. Song For A Winter´s Night

AK SA VÁM ČLÁNOK PÁČIL, PODPORTE HO:
Diana
Šéfredaktorka, ktorej vášňou je písanie článkov a starostlivosť o chod magazínu. Nemá problém s akoukoľvek zaujímavou i potupnou témou, pretože žurnalistika je smer, ktorému sa chcela venovať od útleho detstva. Okrem toho miluje svojho psa, rockovú kapelu, v ktorej spieva, číta starú anglickú literatúru a zaujíma sa o všetko podstatné i nepodstatné. :)