V pondelok na tlačovej konferencii predseda vlády Igor Matovič spustil štvrtú fázu v rámci uvoľnenia opatrení. Okrem kín, obchodných centier a ďalších doteraz bežných vecí sa opäť otvoria aj školy a škôlky. Účasť detí bude ale dobrovoľná, a tak ostáva len a len na rodičoch, či sa ich ratolesti budú naďalej vzdelávať v bezpečných obývačkách alebo ich opäť prenechajú učiteľom.

Mária Čírová poprosila fanúšikov, aby svoj názor na túto tematiku zdieľali spolu s ňou. Po vyjadreniach stoviek mamičiek, ktorých reakcie sa vzďaľovali asi ako biela s čiernou, pohľad na vec zverejnila aj speváčka sama.

Mária Čírova sa rozhodla svoje deti do školy neposlať

„Názory sú rôzne, chápem a rešpektujem každý jeden. Bola by som nerada, keby sa mamy od 1.6. vďaka svojmu rozhodnutiu začali deliť na lepšie, ktoré si deti nechali doma, a horšie, ktoré deti poslali do školy,“ zhrňuje obsah komentárov k svojmu príspevku Mária. Potom, čo vysvetlila, že žiaden človek si nedokáže predstaviť, aké je žiť v koži druhého, sa mamičkám prihovorila, aby sa rešpektovali navzájom.

Mária Čírova s deťmi

Hviezdna slovenská ikona chcela ženám vysvetliť svoje rozhodnutie, ktoré spolu s manželom spravili. „V podstate som už 75. deň kuchárkou na plný úväzok, učiteľkou prvého a štvrtého ročníka, upratovačkou a tak ďalej. No napriek tomu, že by som si možno na tie 4 týždne zaslúžila malý doobedný oddych vo vyššom štádiu tehotenstva, rozhodli sme sa, že deti na ten posledný mesiac do školy už nedáme. Bolo to ťažké rozhodnutie,“ ďalej plavovláska hovorí, že si na tento režim už doma zvykli. Jej deti doma pracujú na domácich úlohách a budú v tom pokračovať až do prázdnin.

„Zavážil aj dôvod, že máme pred pôrodom a nechceme kvôli tomu jednému mesiacu riskovať, žeby deti z kolektívu priniesli domov nejaké choroby a teraz nemám na mysli len Covid-19.“

Rodičia nemajú rozhodovanie jednoduché a už vôbec nie, ak si chcú detičky taktiež presadiť svoj názor. A ako ste na tom vy – vrátia sa vaši škôlkari a školáci späť do lavíc alebo budete s učivom zápasiť spolu doma?

SLEDUJTE náš Instagram SLOVAKWOMANSK a dozviete sa horúce pikošky medzi prvými! Nájdete ho >>>TU<<<

Speváčka Mária Čírova

Zdroj/Foto: Instagram/mariacirova