Predstavy o pôrode môžu byť od reality často odlišné. Niektoré mamičky sa pripravia na hotové harakiri a nakoniec všetko prebehne ľahko alebo naopak. Mária Čírová v polovici tohto leta na svet privedie svoje tretie dieťa, čiže vízia o dôležitom životnom okamihu už skreslená určite nie je. Speváčka sa dokonca netají tým, že cisársky rez odmieta. Pozrite sa, prečo doslova bojuje za prirodzený pôrod. 

Od prvého pôrodu Márie Čírovej prešlo už viac než desať rokov, no tento moment sa jej ako každej mamičke zapísal do pamäti. Bohužiaľ, spomienky na to, ako prišiel Hugo na svet, nie sú najšťastnejšie. 

,,Nič z toho, čo som mala napísané, sa neuskutočnilo a všetko, čo som prežila, bolo ako zo zlého sna. Pred desiatimi rokmi boli veľmi trendy sekcie, ale o tom som ja netušila. Nevedela som, že keď chce žena vlastne prirodzene porodiť, tak si to musí doslova u tých lekárov vydobyť,” začala rozprávať obľúbená speváčka pre portál najmama.sk.

O svojom vlastnom osude rodáčka z Trnavy nerozhodla. ,,Prišla som do nemocnice, primárka sa mi pozrela do očí a oznámila mi, že rodiť so mnou určite prirodzene nebude, pretože som chudá a nič iné mi nezostáva, iba sa prispôsobiť,” uvádza kráska. Pre mnohé ženy by bol už len samotný fakt, že lekár ide proti želaniam mamičky, hororovým scenárom. No, nanešťastie, prišlo aj horšie.

Mária Čírová deti

,,Trápila som sa tým roky a úplne zbytočný cisársky rez je moja jediná operácia za môj tridsaťjedenročný život. Hugo mal následne porezané skalpelom pravé líčko a to bolo niečo, čo ma naštartovalo,” priznáva Mária. I keď sama uviedla, že po prvýkrát nebola na boj pripravená, tentoraz má vraj jasne stanovené priority, ktoré sa viac nebojí dať na známosť.

,,Vedela som, že ak niekedy ešte budem tehotná, už nikdy nikomu nedovolím, aby si so mnou robil, čo chce, a, samozrejme, aj ja musím prísť do tej pôrodnice tak, že to bude na kilomenre všetkým jasné, čo chcem ja,” dodala na záver a my môžeme len súhlasiť.

maria čirova

Zdroj: najmama.aktuality.sk | Foto: Instagram/mariacirova