O tom, že hudba lieči a spája ľudí na celom svete, ste sa už mohli neraz presvedčiť v rámci rôznych projektov. Tentokrát vystúpi na špeciálnom koncerte v bratislavskom Istropolise najuznávanejší slovenský klavírny virtuóz, Jozef Hollý, ktorý si na pomoc prizval aj špeciálneho hosťa. Charitatívny koncert v rámci známej ,,Piano Show“ odohrá s Máriou Čírovou!

Pre všetkých fanúšikov dobrej hudby máme výbornú správu! Už 22. októbra sa vo Veľkej sále bratislavského Istropolisu stretnú dve výrazné osobnosti muzikantského sveta. Jozef Hollý a Mária Čírová sa pokúsia na exkluzívnom koncerte ,,Klavír bez bariér” všetkým divákom dokázať, že klavír a hudba, ktorú vďaka nemu tvoria, dokážu búrať bariéry medzi zdravými a telesne postihnutými ľuďmi. „Hudba v sebe skrýva obrovskú silu, ktorá otvára srdcia, vyvoláva silné emócie, dokáže spájať ľudí a tým aj pomáhať. Často mi po mojich koncertoch ľudia hovoria a píšu, ako sú posilnení obrovskou energiou, ktorá im už dlhšiu dobu chýbala. Preto si často uvedomujem, aké dôležité je zdravie, ktoré mi umožňuje, vykonávať moju profesiu „bez bariér“. Bohužiaľ, nie každý má to šťastie a ja cítim potrebu takýmto ľuďom pomáhať aj prostredníctvom mojej hudby, ktorá dokáže vyvolať pocit šťastia a radosti aj u tých, ktorí to majú v živote  naozaj ťažké“, vysvetľuje Jozef Hollý, ktorý podporuje charitatívne podujatia na Slovensku už niekoľko rokov. Uvedomuje si totiž, že práca v charitatívnych organizáciách si vyžaduje veľa síl a odhodlania.

Jozef si na koncert pozval jediného hosťa a tým je jedna z najžiadanejších slovenských speváčok, Mária Čírová. „Som rada vždy, keď sa podarí spojiť príjemné s užitočným a v tomto prípade to tak určite bude, lebo si spolu užijeme krásny koncert a zároveň pomôžeme tým, ktorí to naozaj potrebujú. Veľmi sa teším, že môžem byť súčasťou tejto krásnej akcie. Bude to určite veľký večer.”

Klavír zbúra bariéru medzi zdravými a telesne postihnutými

Výťažok z koncertu, ktorého základnou myšlienkou je charitatívny zámer, bude venovaný na pomoc hendikepovaným ľuďom v spolupráci s občianskym združením Parasport24, ktoré pravidelne organizuje aj cyklopodujatie ,,Cez Slovensko na bicykli”. Vďaka rokom praxe s realizáciou kolektívnych charitatívnych podujatí, sme si uvedomili, že skutočne efektívne sa dá hendikepovaným ľuďom u nás pomáhať len, keď sa spojí množstvo osobností a ak sa o potrebe pomáhať bude hovoriť nahlas. Jedine tak sa na Slovensku podarí vytvoriť silu, ktorá prekoná ťažkosti, ktorým musia dennodenne čeliť hendikepovaní ľudia ako jednotlivci,“ vysvetľuje zakladateľ občianskeho združenia Parasport24, Miroslav Buľovský. „Tentokrát sa nositeľmi tejto sily stanú úžasní ľudia a umelci Jozef Hollý a Mária Čírová. Veľmi sa tešíme, že sa stali tvárami tohto unikátneho podujatia a všetkých fanúšikov srdečne pozývame.“

Veríme, že sa 22.10.2015 stretneme vo Veľkej sále bratislavského Istropolisu aj s Vami a spoločne podporíme dobrú vec. :)