Adolescenti sa snažia vyrovnať dospelým už od nepamäti. Často s nimi hádžu hormóny, kvôli ktorým sa nevedia vmestiť do vlastnej kože. Mária Bartalos nebola v tínedžerskom veku výnimkou a priznala sa k takýmto nerestiam!

Určite ste rovnako ako Mária Bartalos prišli neraz do kontaktu s nejekou mladou dámou, ktorá vyzerala navonok sympaticky a príťažlivo, no jej slovník ju rázom premenil na drevorubača z Čečehova. ,,Na pohľad pekné, milé dievča, keď tu zrazu otvorí ústa a každé druhé slovo nadávka. Stretli ste sa s tým? Myslím, že minimálne raz áno. A zrazu sa môj pohľad na dievčinu zmení,” začína príhovor na sociálnych sieťach herečka, ktorá sa rozhodla na vulgárnych spoluobčanov zaútočiť priznaním zo svojej puberty.

,,Aj ja som bola tínedžer a myslela som si, že keď rozprávam v spoločnosti kamošov vulgárne a pritom sa tvárim totálne “kúl”, je to riadna frajerina. Svoj slovník som prispôsobovala ľuďom, s ktorými som práve trávila čas,” uvádza Mária na Instagrame. Mnoho mamičiek si možno pomyslí, že to rozhodne nie je prípad ich ružových bábik, no rodáčka z Čajkova prezradila, že i ona ako adolescent dokázala krásne hrať na dve strany. ,,Bola som vychovávaná v tom, že škaredé nadávky nepatria do úst, preto som nenadávala. Potom v “nástich” som sa spochabila. Kamaráti nadávali, tak aj ja môžem. Pričom som prišla domov a doma som bola opäť to milo a zdvorilo hovoriace dievča.”

maria bartalos

Mary ale dospela a ponaučenia zo svojich chýb sa snaží zdieľať s fanúšikmi, aby tento svet vyzeral lepšie. ,,Až o niekoľko rokov neskôr som zistila, aká som bola trápna a bolo mi to aj ľúto. Náš slovník a naše vystupovanie nás určuje a hovorí o nás veľmi veľa. Prvý dojem je podľa mňa dôležitý a nemalo by nám to byť jedno. Viem, že je to asi dnešným tínedžerom rovnako srdečne jedno, ako to bolo mne vtedy. Ale doba pokročila a svet sa stal odvtedy omnoho vulgárnejším a preto mám potrebu na to trošku apelovať. Nech vy mladí, nie ste takí, ako som bola ja. Nech nad tým porozmýšľate. Zoberiete si z toho niečo. Bolo by to super.”

,,Toto, samozrejme, patrí nielen mladým, ale všetkým. Ako som už písala – my si budujeme spoločnosť,” dodáva na záver mladá mamička. A čo vy? Súhlasíte alebo vašej prostorekosti dávate priestor?

Foto/Zdroj: Instagram/maria.bartalos