Žiadna svadba sa nezaobíde bez originálneho svadobného daru. Manželia Kathy a Brandon si na otvorenie toho svojho museli hodnú chvíľu počkať. Kathyna teta Alison darovala mladomanželskému páru krabicu s pohľadnicou, na ktorej bolo jasne napísané, že ju majú otvoriť až po prvej hádke.

Od ich svadby ubehlo už deväť rokov a krabica pomaly začínala zapadať prachom. Hoci počas manželstva zažili zopár hašterivých hádok ukončených buchnutím dverí, nikdy po krabici nesiahli. Problémy sa vždy snažili spoločne vyriešiť. Jedného dňa sa však dlhoodkladaný dar rozhodli otvoriť a nestačili sa diviť. V krabici sa nachádzali ručne napísané rady, ako majú hádku zažehnať.

image

Hodnotnejšie ako samotná krabica bola jej symbolika. Deväť rokov bola schovaná niekde hlboko v skrini a predsa mala veľký význam. Naučila ich tolerancii, porozumeniu, kompromisu i trpezlivosti. Po hádkach sa na ňu hneď nevrhli, ale hľadali riešenia. A práve to je podstata dlhotrvajúcich vzťahov. Krabicu sa manželia rozhodli otvoriť preto, že si uvedomili, že to, čo ich manželstvo drží po hromade, sú oni sami.

image image

Foto: Facebook

AK SA VÁM ČLÁNOK PÁČIL, PODPORTE HO:
Aliss
Veľká milovníčka cestovania a potuliek po exotických krajinách. Keď práve nie je na cestách, rada si prečíta skvelú knihu, pustí romantický film alebo ukuchtí nejakú delikatesu.