V uplynulých dňoch sa čoraz viac skloňuje pojem “blackout”, a teda dočasné, avšak takmer úplne pozastavenie verejného života na Slovensku. Premiér Igor Matovič sa odvoláva na gradujúce štatistiky, podľa akých by mohla nákaza u nás trvať ešte viac ako rok. Vypnutím krajiny chce docieliť nielen eliminovanie šírenia koronavírusu, ale tiež zníženie katastrofálneho dopadu na ekonomiku. Občanom republiky nenápadne naznačil jediné – počas karanténnych opatrení by mohli zapracovať sa rozrastení rodín!

Líder volebne úspešného hnutia Oľano nestráca ani v pochmúrnych časoch úsmev na perách a nádej v srdci. Aspoň takto sa snaží prezentovať najmä na sociálnych sieťach, kde ľuďom dovoľuje trošku nahliadnuť aj do súkromného života mimo politickej opony.

Olano

Hoci sa premiér stáva kvôli čoraz viac presadzovanej koncepcii blackoutu terčom nemalej kritiky, on si za svojím návrhom tvrdo stojí. Drvivá väčšina národa si už aj tak dobrovoľne nariadila domácu izoláciu, počas ktorej vraj vzniká nádej, že by sa koncom roka mohlo narodiť viac detí než obvykle.

Konverzácia za sto bodov!

,,Dúfam, že pri tom nie peknom, čo dnes zažívame, sa aspoň z pôrodníc okolo Vianoc bude ozývať nezvyčajne veľa najkrajšieho plaču na svete. Život si cestu nájde,” čerstvý predseda vlády vyjadril vieru v to, že karanténne opatrenia by mohli priniesť aj iné pozitíva, ako len zníženie nárastu infikovaných pacientov. Avšak odpoveď, akej sa mu od vtipného fanúšika dostalo, zrejme nečakal.

,,Pridáte sa pán premiér? Prispejete?” Ozval sa muž, s ktorého trefnou poznámkou sympatizovali desiatky ľudí. Matovič sa ale odradiť nenechal a sarkastickú pripomienku pomocou dvoch slov doslova zmietol zo stola. ,,Oslov Borisa,” znela odpoveď slovenského premiéra, narážajúc na fakt, že jeho koaličný partner Boris Kollár sa do “problematiky” plodenia potomkov vyzná omnoho viac. :)

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram SLOVAKWOMANSK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Igor Matovič Facebook

Zdroj|Foto: Facebook/Igor Matovič