Áno, určite poznáte tie prvé návaly endorfínov z randenia, prvé pretvárky, kedy sa obaja tvárite, že ste perfektní a bezchybní. Večer sa spolu vyparíte von na dve- tri hodinky, a kým ste vy i váš nový partner dokonale upravení, vyvoňaní, ,,bezproblémoví”, čaro okamihu dotvára vynikajúca nálada, ktorej sa v jeho prítomnosti nedá vyhnúť. Čo sa však stane, keď pominie fáza ,,ohurovania toho druhého” a vy sa dostanete do fázy “spoločné bývanie + bežné rutinné veci”? Ujde od vás naspäť k mamičke?

 

Sladké spoločné začiatky

Jasné, že prvé spoločné mesiace sú obdobím, kedy chcete pred svojou nádejnou polovičkou ukázať, ako všetko zvládate hravo sama. OMYL a CHYBA! Nerobte to! Pokiaľ si “urodzeného” nevycvičíte včas vy osobne, môžete rovno zabudnúť, že sa to naučí sám na staré kolená, nebodaj to od vás o pár rokov odkuká ako školák na písomke. :) Je potrebné, aj keď, samozrejme, budete musieť po ňom ešte veľa vecí upravovať, zapájať ho do čo najviac domácich prác (aspoň do tých, ktoré nepos*rie). Áno, občas je to ako s malým dieťaťom, treba sa OBRNIŤ!

Biedna predtucha

Zvyknite si na to, že posledný, kto z vás dvoch pôjde spať, ste vy sama. Áno, chlap už po zvalení sa na gauč/posteľ nemá zmysel pre domácu bezpečnosť, a tak vy budete vždy tá, ktorá pre spaním skontroluje všetky svetlá, odnesie z obývačky bordel, prípadne vypne vianočný stromček či odloží zvyšné jedlo do chladničky, aby sa nepokazilo (áno, predtým to robila mamička). Zase: Treba sa OBRNIŤ!

ODPOVEĎ NA OTÁZKU: “PREČO IM JE NAJLEPŠIE PRI MAMIČKE?” JE IBA JEDNA JEDINÁ!

LEBO pri nej NEMUSÍ NIČ! :)

Chlapi by si mali uvedomiť, že ich milujúca matka, ktorá im zvykla všetko dať, pripraviť do posledného detailu, prepáčiť a tolerovať ako svojim NAJlepším a NAJšikovnejším detičkám, zostala doma! Dávajte si teda pozor, v novom hniezdočku sa im teda môže zdať, že niekto narúša ich “komfortnú zónu”. Áno, myslia tým nás! :) Upozornite ich však, že TU sa už žije v páre (!), čiže všetko sa delí rovným dielom, nie sú v mamahoteli!

Toľká ,,nespravodlivosť” alebo ,,Prečo máš na mňa také prehnané nároky?!”

Je úplne bežné, a chlapi to majú podľa všetkého v krvi, že ani tú najprimitívnejšiu ,,úlohu”, o ktorej vykonanie ho poprosíte (oni to však zrejme berú ako armádny rozkaz), nikdy nedotiahnu do stopercentného konca, aký by ste si predstavovali. Pravdepodobne to matka príroda niekde pekne poSRAkašľala. Ale veď čo už, na to sme tu zrejme my. Alebo existuje druhý variant, cepovať a prízvukovať im to dovtedy, kým sa to nenaučia robiť automaticky, čo už však môže potrvať (nekonečne) individuálne. :)

Náš vnútorný kompromis

POCHVALA! Ak sa už teda čo to naučia, treba to určite vždy pochváliť. Bude to pre nich neuveriteľné ocenenie! Vtedy budú cítiť neskutočné uznanie a zadosťučinenie (treba sa opäť vedieť OBRNIŤ). Na druhej strane, ak ste sa už predsa rozhodli pre svojho princa, možno práve vďaka týmto malým uznaniam sa sám rozhodne, že obetovať kúsok zo svojho komfortu skutočne za niečo stojí a nebude utekať späť pod maminu sukňu. :)

Foto: Pixabay.com | Video: Gyphy.com

AK SA VÁM ČLÁNOK PÁČIL, PODPORTE HO:
Mikauka
Miluje dobrú hudbu, ktorá ma niečo do seba a človeku niečo dá. Inak zbožňuje kávu a čierny čaj. Píše energicky a drzo. Vždy povie, čo si myslí :)