Nie sme ani naivné, ani hlúpe a z rozprávok sme už dávno vyrástli. Na nevýhodnú zmluvu nás neutiahne žiadny finančný poradca, žiadna úlisná predavačka nám nevnúti predražené tričko. A predsa! Stačí nepatrná náklonnosť k mužovi a úplne vypíname náš šiesty zmysel. Vo vzťahu chceme byť hlavne milé, okúzľujúce a zdvorilé. Preto nám ani nenapadne, že nám muž nášho srdca klame. A hlavne… v čom všetkom nás klame!

Muži sú síce horší klamári ako ženy, ale čo sa týka vzťahu, klamú naozaj presvedčivo a prirodzene. Prečo? Lebo niektoré veci nepovažujú za klamstvá. Sú to „polopravdy“, zatajovanie či skreslenie informácie, prípadne „ochrana pred zbytočným utrpením“. A sú neskutočne prekvapení, ak ich slová berieme… doslovne. Takže, ktoré frázy môžeme mylne pochopiť?

1. „Zavolám ti“

Znie to ako konkrétny prísľub. Nenechajte sa však pomýliť. Pre chlapa je to len klasická zdvorilostná fráza. Niečo, čo netreba brať doslovne, ako „teší ma, že ťa spoznávam“ (nemusí vás to vždy tešiť) či „dovidenia“ (nemusíte sa už vidieť). Asi by bolo jednoduchšie nepovedať nič. Ale on si týmto spôsobom „rezervuje“ tovar (teda vás), kým sa rozhodne, či pošle „objednávku“. Možno zavolá, možno nie… uvidí.

2. „Chcem s tebou stráviť celý život“

Silné slová, tak úprimne znejúce, mu spontánne vyletia z úst pri milovaní či inej veľmi intímnej chvíľke. Prekvapené potom celé hodiny premýšľame, či na takéto vyznania a záväzky nie je priskoro… a ON? On nad svojimi slovami nerozmýšľa ani keď ich hovorí… Takže na rovinu: Ak aj s vami prežije celý život, v tejto chvíli si to určite neplánuje. ON chcel iba podčiarknuť čaro okamihu, nazbierať u vás plusové body, prípadne vás potešiť…

3. „Netúžim sa milovať s nikým iným ako s tebou“

Myslí tým, že VY sa nemáte milovať s niekým iným. On sa nebude s nikým iným milovať, pokiaľ nestretne niekoho, po kom skutočne zatúži. Ak sa to prevalí, ľahko vás obviní, že do toho záväzku (áno, presne do toho, ktorý vyslovil sám od seba a s veľkým nadšením) ste ho v nejakým bližšie neurčeným spôsobom vmanipulovali vy.

4. „Mrzí ma, že to takto berieš.“

Je mu srdečne jedno, ako TO beriete a či ste rozčúlená. Len chce, aby ste už o danej téme nehovorili. Môžete byť nahnevaná, ale nerozprávajte o tom. Ideálne riešenie- bežte trucovať do druhej izby. Alebo ešte lepšie… niekde von. A hlavne od neho nechcite nejaké rozumné vysvetlenie…

5. „Nikdy predtým som nemal problémy s erekciou“

Chlap a téma výkonnosti v posteli… treba niečo dodávať?

6. „Ľúbim ťa“

Pre ženu znamenajú tieto slová prelom vo vzťahu, prísľub do budúcnosti. Muž tým však len chce povedať, že je nadržaný („tak už som to povedal, poďme súložiť!!“), že nechce už rozoberať nejakú tému (Ľúbim ťa- tak už prestaň s tým, že som zabudol na naše výročie“), alebo si proste myslí, že sa to povedať patrí (ak mu to poviete ako prvá alebo je váš výkon v posteli obzvlášť výnimočný). Možno vás aj ľúbi, ale tieto slová to rozhodne nedokazujú..

7. „Si pre mňa jediná… samozrejme, že sa nechcem rozísť“

Toto vám bude chlap presvedčivo tvrdiť priamo do ksichtu pár hodín po tom, čo svojmu novému „objavu“ sväto- sväte prisahal, že sa s vami rozíde hneď ako „sa naskytne vhodná príležitosť“. Prečo? Lebo nechce nič riešiť- jeho pohodlie a pokoj je nadovšetko. Desí sa konfrontácie, vašich ďalších otázok, výčitiek. Aby sa týmto veciam vyhol je schopný klamstvom celé mesiace predlžovať vzťah, v ktorom už ani nechce byť…

8. „Samozrejme, že ťa počúvam“

Iste, počúva. A počuje samé bla- bla- bla… Ak mu chcete povedať niečo, čo by si mal zapamätať- napríklad, že v sobotu idete na večeru s vašou matkou alebo že treba zaplatiť zálohu- treba používať krátke, nerozvinuté vety. A hlavne sa sústrediť na fakty. Akékoľvek emocionálne sfarbenie spôsobuje totálny výpadok jeho zmyslov- je to proste pre neho príliš veľa informácii na spracovanie.

9. „Myslel som to s tebou dobre. Nikdy som ti nechcel neublížiť“

Dobre to myslel akurát sám zo sebou! Všetko, čo chlap urobí alebo povie, sleduje jediný cieľ- uľahčiť si život. A najčastejšie si ho uľahčuje tak, že nepríjemný problém odkladá na neurčito. A to bez ohľadu na vaše city či na následky, ktoré toto konanie bude mať. Preto existujú rozchodové SMS či maily. Preto vám napr. oznámi, že nie je pripravený na spoločné bývanie, až keď svoj byt prenajmete inému… alebo sa jedného dňa neozve, lebo už pracuje v zahraničí… prípadne iné svinstvo, ktoré vás nielen zraní, ale vám aj skomplikuje život.

10. „Nepotrebujeme kondóm- viem si dať pozor“

Ach, joj, koľkí by sa nenarodili, nebyť tejto magickej vety. :) Ťažko povedať, prečo tomu ženy veria. Či si naozaj predstavujú, ako chlapec pri masturbácii poctivo… trénuje?
Rovnako ťažko pochopiť, prečo muži v niečom takom klamú- veď nechcené tehotenstvo bude komplikácia aj pre nich. Ale chlap neuvažuje do takej ďalekej budúcnosti. Chce, aby mu teraz bolo dobre tu a teraz. Chce si s vami poradne „užiť“ a ďalej… aké ďalej? Ďalej pre neho nie je.

Väčšinou sú to práve mužské lži, ktoré zničia vzťah. Niektoré veci od chlapa treba brať s rezervou. Ušetríte si tým bolesť, sklamanie a zbytočné problémy….

Zdroj: D. HOLLANDRDEROVÁ; 101 lží. Čo hovoria muži a prečo im ženy veria| Foto: YouTube; Pixabay.com