Rozkošná Lívia sa narodila ako na prvý pohľad celkom zdravé bábätko. Zvrat nastal okolo štvrtého mesiaca, kedy dievčatko ešte stále nedokázalo samo dvíhať hlavičku, čo sa jej rodičom zdalo veľmi podozrivé. Po sérii vyšetrení si zdrvení milujúci príbuzní vypočuli od lekárov nemilosrdný ortieľ – dieťatko trpí vážnou diagnózou. Nádej na záchranu života však predsa len existuje!

23-ročná Števka je odhodlaná pre dcérkino zdravie obetovať čokoľvek, čo dokazuje denne i na sociálnych sieťach. Srdcervúci príbeh, ktorý je súčasťou premiérovej epizódy jojkárskeho programu V siedmom nebi, spája v spolupatričnosti čoraz viac Slovákov, keďže svojou troškou môže prispieť ktokoľvek.

Lívia v siedmom nebi

Zúfalá mamina prednedávnom objavila a taktiež kontaktovala lekárku z Ameriky, schopnú podať vážne chorému dievčatku experimentálny liek. Len jednorázové vpichnutie potrebného génu do mozgu by dokázalo batoľa nielen vyliečiť, ale dokonca existuje nádej, že by sa jej odumreté bunky postupne obnovili.

Plavovlasá princezná trpí diagnózou zvanou Canavanova choroba a jej následky sú bez ďalších zásahov nezvratné. ,,Je to smrteľné ochorenie mozgu, ktorá vedie k predčasnej smrti a dostane dieťa do úplne paralýzy. Zo začiatku je to tá hybnosť, že dieťa sa nehýbe. Nedvíha hlavičku, nechytá hračky. Potom nasledujú záchvaty, slepota, až úplná paralýza. Ten mozog doslova odumiera,” Števka so slzami opisuje desivé prognózy.

Ochorenie sa doposiaľ liečiť nedalo, no nádej teraz zasvietila v ďalekom zámorí, kde sa spustila experimentálna génová liečba. Tu však nastáva markantný problém, keďže suma za celý proces vrátane nákladov na hospitalizáciu dosahuje čiastku milión eur.

Rodinka z dedinky Pichne na východnom Slovensku preto spustila rozsiahle zbierky, kde sa zatiaľ podarilo vyzbierať úžasných 600-tisíc eur. Splnenie cieľa sa tak stáva čoraz reálnejším. Nemalým dielom dopomohol aj tím jojkárskej relácie, čo si budete môcť kompletne pozrieť v najbližšej nedeľnej epizóde Siedmeho neba!

SLEDUJTE náš Instagram SLOVAKWOMANSK a dozviete sa horúce pikošky medzi prvými! Nájdete ho >>>TU<<<

Lívia v siedmom nebi

Prispieť chorej Lívii na liečbu môžete týmito spôsobmi:

Zdroj: TV JOJ | Foto: Facebook/Hrdinka Lívia na bojisku Canavan, TV JOJ