12-ročná Savannah z mormonskej rodiny pohoršila všetkých veriacich, keď sa v kostole verejne priznala, že je lesbička. Predstúpila pred všetkých a do mikrofónu povedala, že si je istá, že ju Boh ľúbi takú, aká je. 

Dievča prednieslo neuveriteľný prejav. V kostole povedala, že to, že je homose*uálne orientovaná nie je hriech, pretože keby to tak Boh nechcel, nestvoril by ju takúto. Svoju orientáciu prirovnáva k hnedým vlasom alebo pehám- sú to črty, s ktorými sa narodíme a nemôžeme ich nijako ovplyvniť. Rovnako to je aj s homose*ualitou.

Ľudia boli šokovaní a zhrození. Dievčatku okamžite vypli mikrofón a dôrazne jej prikázali, aby si sadla. Nulové pochopenie zo strany všetkých zúčastnených vyvolalo pobúrenie ľudí po celom svete. “Je na tom naozaj niečo zlé? Mali by sa ľudia za to hanbiť?” Potupa, ktorú prežila mladá Savannah v kostole je iba štipka toho, čo sa deje vo svete. Homose*uáli nie sú akceptovaní ani v 21. storočí a mnohí z nich sa stále skrývajú a hanbia sa priznať farbu.

Foto/Video: Youtube

AK SA VÁM ČLÁNOK PÁČIL, PODPORTE HO:
Dominika S.
Som beznádejná milovníčka módy, varenia, cestovania a mačiek. No mojom najväčšou láskou je písanie vo všetkých rôznych formách- od čarbania do zápisníka až po blogovanie na internete. Rada inšpirujem a takisto sa rada nechávam inšpirovať.