Rodinná sága z vinárskeho prostredia Búrlivé víno sa niekoľko rokov tešila mimoriadnej obľube v mnohých slovenských domácnostiach. Dnes si však už len málokto spomenie na úplný štart populárneho seriálu, ktorého hlavnými hviezdami sa stali Nela Pocisková a Juraj Loj.

Televízia Markíza spustila príbeh dvoch znepriatelených rodín ešte 1. januára roku 2013 a jednu z hlavných postáv vtedy získal aj dovtedy pomerne neznámy herec Jakub Lorencovič. Ten mal v tej dobe za sebou už víťazstvo v súťaži Muž roka, no o tento titul, žiaľ, neskôr prišiel!

Niekdajší najkrajší muž Slovenskej republiky v seriáli stvárňoval hereckého syna politika Petránskeho, ktorého veľmi presvedčivo zahral Maroš Kramár, a jeho manželky Violy v podaní Táni Radevy. Ten sa však po prevalení svojej minulosti musel zo seriálu veľmi rýchlo porúčať, a tak sa postava Ďura Petránskeho z televíznych obrazoviek vytratila hneď po odvysielaní prvých dielov. Sympatický mladík totiž svoje „herecké“ schopnosti už raz predviedol, a to rovno v pikantných filmoch pre dospelých určených pre pánov, ktorým sa páčia muži! Markíza ho pre škandál spojený s jeho menom okamžite zo seriálu vyhodila a dodatočne mu dokonca odobrali aj titul, ktorý získal za svoju krásu.

Hoci sa Jakubova televízna kariéra skončila skôr, ako sa vôbec začala, z očí verejnosti sa nestratil. Vďaka svojej vypracovanej postave sa totiž veľmi dobre uživí ako model, no svoje miesto si našiel aj v divadle. Mladík je navyše pomerne dosť aktívny aj na sociálnych sieťach, kde rád ukáže svoje prednosti, a na mnohých fotkách pózuje s viacerými známymi osobnosťami spoločenského a kultúrneho života. A vyzerá to tak, že si veľmi dobre rozumie aj so spevákom Jakubom Petraníkom.

Jakub Lorencovič

Jakub Lorencovič Muž roku Búrlivé vínoJakub Lorencovič a Jakub Petraník

Foto: Facebook/Jakub Lorencovič