Jeseň môže na ľudí pôsobiť trošku depresívne, no z každého ročného obdobia si treba zobrať len to pozitívne. V tomto čase príroda poskytuje plody, ktoré prispejú nielen k štíhlej línii, ale hlavne k zdraviu.

Všetci na jeseň siahajú po rôznych vitamínových doplnkoch a očkovaniach, len aby sa ubránili prechladnutiu či chrípke. Vitamíny však nemusia byť iba z lekárne! Ovocie a zelenina sú dostupné bez lekárskeho predpisu a hlavne nemajú žiadne vedľajšie účinky.

Najlepšia lekáreň je príroda

Počas jesennej prechádzky v prírode si môžete natrhať šípky alebo nazbierať jedlé gaštany. Z nich si však okamžite s deťmi nestavajte zvieratká, ale uvarte nejakú dobrú maškrtu. Gaštany sú cenným zdrojom vitamínov B, E, K, obsahujú prvky ako železo, vápnik, zinok, fosfor, horčík a draslík. Ich konzumáciou podporíte krvný obeh a vyplavovanie škodlivín z pečene. Sú veľkým pomocníkom proti únave, bolesti hlavy, depresii, reumatickým bolestiam a anémii. Plody gaštanov obsahujú minimum tuku. Nemusíte sa teda báť o svoju líniu. Takže, ak počas romantickej prechádzky mestom uvidíte stánok s pečenými gaštanmi, hor sa k nemu. Vitamínov nikdy nie je dosť a práve preto siahnite aj po šípkach, ktoré sú plné vitamínu C, A, B1 a E. Sú výborné v boji proti infekciám a prechladnutiu, posilňujú cievy, zlepšujú okysličovanie buniek, blahodarne pôsobia na nervy, podporujú koncentráciu a stimulujú libido a potenciu. Po čaji zo šípok budete pekne uvoľnená a posilnená na posteľné radovánky.

2

Tekvica nie len výzdobou na Halloween

Z vyrezanej tekvice, ktorá domácnosť či záhradu štýlovo ozdobí, môžete urobiť aj chutný obed. Táto zelenina je naozaj univerzálna, môžete ju pripraviť na slano v podobe polievky, prívarku či plnky do mäsa, ale aj ako sladký koláč. Je bohatá na vlákninu, ktorá podporuje trávenie a pomáha vylučovať toxíny a tuky. Okrem toho, že si konzumáciou tekvice zlepšíte svoju líniu, posilníte aj imunitný systém, pomôžete si pri obličkových problémoch a znížite hladinu tukov v krvi. V žiadnom prípade nevyhadzujte semiačka! Šup s nimi do rúry a máte chutnú maškrtu, ktorá hravo nahradí zemiakové lupienky. Okrem toho, že po výmene lupienkov za tekvicové semiačka schudnete nejaké to kilo, staráte sa aj o to, aby ste boli dlhšie mladá a svieža.

1

Foto: Pinterest | Autor: Dada