Hlas generácie Majk Spirit iba prednedávnom pokrstil svoj druhý sólový album s názvom „Y Black“ a „Y White“ a momentálne z neho predstavuje ďalší singel. Videoklip ku skladbe ,,Zbojník“ je plný slovenských umelcov!

Majk Spirit je na našom území pojmom, ktorý obdivujú mnohé ženy, akceptujú muži a schvaľujú matky s babičkami. Raper, ktorý si vydláždil svoju hviezdu kariéru od piky, vydáva v týchto dňoch nový videoklip, v ktorom mu asistujú mnohé legendy slovenskej hudobnej scény. Ak sa vám páči prostredie, v ktorom sa hudobníci nachádzajú, vedzte, že ide o slovenské a poľské veľhory, taktiež soľnú baňu pri Krakowe. Sú v ňom dokonca použité zábery z pripravovaného filmu ,,Tatry, nový príbeh“, ktorý by sa mal do kín dostať ešte tento rok. Autorom a režisérom kvalitného počinu je talentovaný herec a režisér Michal Nemtuda.

,,Keď sme začali vymýšľať klip, po rozhovore s Michalom Nemtudom nám napadlo pozvať „zbojníkov” hudobného priemyslu z rôznych žánrov. Ľudí, ktorí si išli za svojim, neprispôsobovali sa trendom a biznisu, vyšľapali si vlastnú cestu. Buď robíš umenie alebo umelé šablóny. Buď robíš biznis alebo si naozaj umelec. Všetci, ktorých som oslovil, zareagovali extrémne pozitívne. Prvého sme oslovili Riša a keď povedal ,,áno”, vedel som, že to dajú aj ostatní,” opisuje Majk Spirit.

Majk Spirit_Zbojn+şk_4

Spevák, ktorého ostatné klipy majú vyše 20 miliónov vzhliadnutí si do svojho projektu pozval také mená, ako Richard Müller, Peter Lipa, Robo Grigorov, Marek Rakovický z kapely Lavagance, Robert ,,Jury” Jurányi z kapely Konflikt a Martin ,,Maxo” Šrámek, ktorý je zároveň producentom skladby, kde spieva anglický refrén. ,,Nakrúcalo sa na viacerých lokáciach po celom Slovensku, ale aj v susednom Poľsku, lebo aj Poliaci mali ,,svojich, našich” zbojníkov. Viaceré zábery sú teda napríklad z unikátnej soľnej bane Wieliczka pri Krakowe, ktorá v útrobách siaha až do hĺbky 327 metrov. Na Slovensku to boli samozrejme Tatry, kde sme vystúpili do výšky 2633 metrov nad morom. Nakrúcali sme aj v Belianskej jaskyni, ale tiež v kameňolome na západnom Slovensku,” prezradil Michal Nemtuda.

Aj vám sa zdá priam neuveriteľné, že osobnosť ako Rišo Müller sa nechal nahovoriť na účinkovanie vo videoklipe niekoho iného? Možno by ste sa čudovali, ale tento skvostný interpret sleduje Majkovu kariéru už niekoľko rokov! ,,Vnímam Majka Spirita už dlhšie, či už to bola jeho formácia H16 alebo potom samostatná kariéra. Dokonca mám, myslím, všetky jeho CD. Majkova hudba sa mi páči preto, že je to akýsi jemnejší hip-hop, ktorý má navyše určitú hĺbku. Keď som dostal pozvanie, aby som účinkoval v klipe, nevidel so žiaden dôvod, prečo by som sa do toho nepustil. Moje vnímanie Majka Spirita najlepšie vystihuje to, že keby sa niekedy robil o mne film a mal by som si vybrať, kto ma bude hrať, určite by som navrhol Majka Spirita. Je to veľmi talentovaný, príjemný, kultivovaný človek, ktorý si zaslúži aby bol úspešný,“ uviedol Richard Müller.

Majk Spirit_Zbojn+şk_5

Čo hovoríte, páči sa vám nová skladba gentlemana Majka? :)

Majk Spirit_Zbojn+şk_3

Foto: Šimon Snopek

AK SA VÁM ČLÁNOK PÁČIL, PODPORTE HO:
Diana
Šéfredaktorka, ktorej vášňou je písanie článkov a starostlivosť o chod magazínu. Nemá problém s akoukoľvek zaujímavou i potupnou témou, pretože žurnalistika je smer, ktorému sa chcela venovať od útleho detstva. Okrem toho miluje svojho psa, rockovú kapelu, v ktorej spieva, číta starú anglickú literatúru a zaujíma sa o všetko podstatné i nepodstatné. :)