Jeden z najvýraznejších slovenských raperov súčasnosti vydáva po troch rokoch, presne o mesiac, nový album „Y“! Ak by ste sa nevedeli dočkať a patríte k skalným fanúšikom Majka Spirita, vypočujte si medzi prvými jeho najnovší singel „dobYjeme svet“.

Od vydania albumu ,,Nový človek“ ubehli už tri roky a Majk Spirit sa opäť prihovára širokému publiku prostredníctvom novej skladby a albumu, ktorý vyjde 31.3.2015. Po decembrovej prvotine ,,Boh jediný“, ktorá bola intímnou umeleckou výpoveďou prichádza nová chuťovečka, ktorá je druhým singlom z pripravovaného albumu.

Réžiu videoklipu, v ktorom raper predstavuje novú kolekciu Y svojej značky, zveril stále vyhľadávanejšiemu Michalovi Nemtudovi, produkciu zastrešil Abe. „Chcel som urobiť skladbu, v ktorej ľuďom priblížim moju cestu rapom, a zároveň vystihnem vývoj našej generácie zasiahnutej fenoménom zvaným Hip-Hop. Video výborne vystihuje myšlienku skladby a ja som vďačný všetkým, ktorí k tomu prispeli. Nikto nič nedokáže sám, ale spolu, skôr či neskôr, jedného dňa dobYjeme svet!“ dodal Majk.

MS_Foto_Adam Pribylinec (5)

Nový album je generačným a označuje tzv. Generáciu Y, teda pôvodne narodenú v rokoch 1985 až 1995, dnes už často označovanú aj ako narodenú medzi rokmi 1976 až 2000. „Generácia Y je jedna z najväčších a najsilnejších, aké tu kedy boli. Zároveň je to prvá generácia, vyrastajúca vo svete, ktorý je vďaka technológii prepojený. Preto má veľký potenciál niečo naozaj zmeniť. Týmto albumom by som rád ľudom ponúkol niečo, čo im len tak nedajú politici, korporácie, médiá, cirkev, ani školské vzdelanie,“ hovorí raper.

Už teraz vám môžeme povedať, že sa k albumu chystá aj veľké Česko- Slovenské turné a už čoskoro sa dozviete, či sa Majk objaví aj vo vašom meste :)

Foto: Adam Pribylinec