O tom, že mal zosnulý umelec svetového formátu George Michael (53) mnoho priateľov, niet pochýb. Veľká časť z nich mu bola dokonca mimoriadne blízka a považovali ho za jedinečného a veľkorysého človeka s veľkým srdcom.

Je tomu len pár dní, čo hudobný svet navždy opustil jeden z najvýraznejších umelcov 80. rokov George Michael. Počas vianočných sviatkov sa k smrti speváka vyjadrilo množstvo slávnych osobností, ktoré na sociálne siete pridali mnoho kondolenčných a smútočných statusov či fotografií, aby vyjadrili Georgovi a jeho rodine úctu a sústrasť. Ako sami napísali, pre väčšinu z nich bol obrovským vzorom a inšpiráciou s mimoriadne veľkým a štedrým srdcom.

Madonna pridala časť videa, kde uvádza talentovaného speváka na pódium pri odovzdávaní hudobnej ceny MTV Award v roku 1989

“Zbohom priateľ môj. Opustil nás ďalší úžasný umelec”

Farewell My Friend! 🙏🏻 Another Great Artist leaves us. 💔Can 2016 Fuck Off NOW?

A post shared by Madonna (@madonna) on

George Michael si našiel blízke priateľky aj medzi modelkami. Jednou z najbližších mu bola aj Linda Evangelista (51), ktorá si zahrala v jeho veľkom hite “FREEDOM”

,,Mám zlomené a zdevastované srdce z ďalšej veľkej straty.”

I am beyond heartbroken and devastated by another tragic loss. R.I.P. dearest Georgy. #GeorgeMichael #ripgeorgemichael

A post shared by Linda Evangelista (@lindaevangelista) on

Cindy Crawford uverejnila video z krátkeho spolumoderovania s Georgom pri odovzdávaní cien za najlepšie hudobné video roka

V popise na Instagrame uviedla, že jej bolo taktiež veľkou cťou byť súčasťou videoklipu Freedom v 90-tych rokoch.

Elton John vyjadril veľký zármutok so slovami:

“Som v obrovskom šoku. Stratil som milovaného priateľa, toho najláskavejšieho s najštedrejšou dušou a skvelého umelca. Moje srdce stojí pri jeho rodine, priateľoch a všetkých fanúšikoch.”

Geri Halliwell

“Veľmi, veľmi smutné, drahý priateľ, najláskavejší, najštedrejší a najtalentovanejší človek. Moje myšlienky sú s jeho rodinou.”

Shannen Doherty, ktorá sama trpí rakovinou, pridala fotografiu so slovami

“Ako malé dievča som tancovala vo svojej izbe s úsmevom na tvári počúvajúc Georga Michaela. Nájdi pokoj a slobodu.”

Helen Mirren (71), britská herečka a režisérka

“Drahý George, anjeli ťa budú milovať a nám budeš chýbať.”

Dear George the angels will love you. We will miss you.

A post shared by @helenmirren on

Modelka Dita Von Teese (44) pridala na Instagram fotku so slovami:

“Ako môžete vyčítať z mojej tváre, toto bol jeden z najlepších dní v mojom živote.” Ďalej spomína, že vďaka Sharon Stone bola pozvaná na jeho súkromnú narodeninovú oslavu, na ktorú nikdy nezabudne. Bola jeho dobrou priateľkou a dokonca sedela s jeho otcom na Georgovom koncerte vo Viedni. Bolo to veľmi emotívne. Je veľmi vďačná, že jej George dal kúsok z jeho času a za množstvo jeho piesní, ktoré jej v živote pomohli. Jej srdce je zlomené, že odišiel.

As you can tell from my face, this was one of the best days of my life, meeting #GeorgeMichael the day we filmed video footage for "Feeling Good". I know every single word of every Wham! and George Michael song, I'm a total superfan. He sent me a handwritten letter once that's been in a glass case ever since! I had several "pinch myself" moments with him over the years, one, thanks to Sharon Stone who called to invite me over for an intimate party for his birthday one year, a night I never forgot…and then the time I sat with his dad to watch his concert in Vienna, and the time I brought my family and friends to see his show, and we were all so emotional! And then my heart goes out to his longtime friend my dear @kathyjeung, who always tolerates that I can't help but tell everyone that's she is the goddess in the "I Want Your Sex" video. George was always lovely with me, and I think his voice (especially live in concert) was absolutely incredible and always moved me to tears. I'm so grateful that he gave me some of his time, and mostly grateful for all the ways his music helped me through my life. My heart is broken that he's gone today.

A post shared by Dita Von Teese (@ditavonteese) on

Popová skupina Duran Duran

“Strata ďalšej talentovanej duše. Úprimnú sústrasť Georgovej rodine.”

2016 – loss of another talented soul. All our love and sympathy to George Michael's family.

A post shared by Duran Duran (@duranduran) on

Zdroj: Instagram

AK SA VÁM ČLÁNOK PÁČIL, PODPORTE HO:
Mikauka
Miluje dobrú hudbu, ktorá ma niečo do seba a človeku niečo dá. Inak zbožňuje kávu a čierny čaj. Píše energicky a drzo. Vždy povie, čo si myslí :)