Ak počúvate tých 20 piesní, ktoré hrajú slovenské rádiá dookola, určite ste už zaregistrovali meno Sia. V jednom zo speváčkiných videoklipov ste si mohli všimnúť dievčatko v bielej parochni s dosť atypickou tanečnou choreografiou. Aj vy ste sa pýtali kto to je?

Pred 9 mesiacmi sme sa mohli zoznámiť prostredníctvom Sii s 12 ročnou Maddie Ziegler, ktorú sme mali možnosť opäť vidieť pred 2 mesiacmi v kontroverznom videoklipe, kde tancovala  v klietke spolu so Shiom Labeoufom. Mnohopočetná kritika z radov znechutených moralistov na nich nenechala nitku suchú a označila ho za nemorálny. Klipy s talentovanou Maddie a snahou vytvoriť na popovej scéne niečo nové a priniesť trochu umenia medzi tú kopu zadkov a „lacných“ prvoplánových audiovizuálnych blikajúcich komerčných diel odsúdili ako výtvor pre pedofilov bažiacich po mladých tanečniciach. My sme viac ocenili tú snahu, netypickosť a prínos niečoho nového pre širšiu verejnosť.

3

Maddie sa však na obrazovke neobjavila prvý krát. Do styku s médiami prišla vďaka americkej reality show ,,Dance moms“, kde bola jednou z hlavných účinkujúcich a krvopotne sa snažila byť  tá najlepšia. Viac –menej sa aj vďaka tomu stala Siinim „maskotom“ , po jej boku sa objavila aj na odovzdávaní Grammy, rovnako figuruje vo všetkých jej live vystúpeniach a kooperovala na rôznych zaujímavých projektoch. Týmto sa však jej kariéra nekončí a aj v takomto mladom veku si so svojou mladšou sestrou zakladá svoju vlastnú značku oblečenia, keďže má skúsenosti už aj s modelingom a ako sama vraví, keby netancovala, určite by bola IT-girl, čo sa jej darí aj tak.

Britský módny magazín Schön!, ktorého vizuál je naozaj viac ako zaujímavý, spolupracuje s mnohými zvučnými menami. Okrem toho, že prezentuje módu, vás zaujme spôsob jeho prevedenia. Je nadčasový a snaží sa predstaviť dynamické a rozmanité spektrum nápadov i talentu v podobe módnych alebo možno antimódnych kúskov v spojení s umením. Ako bianuálny magazín vychádza len dvakrát ročne. Vzhľadom na to však môžete mať istotu, že stojí naozaj za to a každá jedna strana je umením sama o sebe.

Mix

V najnovšom, 28. vydaní magazínu Schön! zahviezdi práve Maddie, ktorá sa bude nachádzať aj na titulnej strane. O fotografie sa postaral Jack Waterlot a o styling Coline Bach. Spolu s hviezdami ako Olga Kurylenko, Pamela Anderson, Colton Haynes a RJ Mitte je nové vydanie poctou mladému talentu.

m3 m2 m1 1 m4

Autor: Katarína Mydliarová

Foto: Twitter, Facebook, Tumblr