Vikor Vincze sa rozhodol prehovoriť na citlivú tému, ktorá sa však týka nás všetkých. Jeho slovám dali v priebehu pár minút za pravdu stovky ľudí, pričom mnohí z nich nedokázali skryť svoje dojatie či dokonca strach z budúcnosti.

Manžel Adely Vinczeovej a známy televízny redaktor Viktor Vincze to viac nevydržal. Pred zrakmi tisícov fanúšikov sa totiž rozhodol na rovinu prehovoriť o problémoch spoločnosti, ktoré môžu našu Zem priviesť až k úplnému zatrateniu. Podľa jeho slov sme sa stali vlastným nepriateľom.

Ak neprestaneme, takáto idylka uprostred prírody o sto rokov prestane byť možná. Pod zadkami budeme mať piesok, okolo začnú rásť palmy a onedlho zrejme nebudeme mať čo jesť,” Viktor uviedol pri pohľade na jeho fotografiu z detského tábora, do ktorého spolu s manželkou Adelou pred krátkym časom zavítali.

Vincze sa v príspevku rozhovoril o rapídnemu raste emisií likvidujúcich naše životné prostredie, pričom poukázal i na fakt, že o 100 rokov by naša Zem mala prejsť alarmujúcimi zmenami. „Planéta si, samozrejme, poradí aj v takomto scenári, len jeho súčasťou už nebudú ľudia. A možno je to tak dobre,” dodal na záver svojej úvahy, čo vydesilo množstvo jeho sledovateľov.

SLEDUJTE náš Instagram SLOVAKWOMANSK a dozviete sa horúce pikošky medzi prvými! Nájdete ho >>>TU<<<

Po prečítaní tohto mi zrazu prídu moje problémy tak nepodstatné, reagovala jedna z komentujúcich pod príspevkom o konci ľudstva na Zemi, ktorý si môžete v celom znení prečítať v článku nižšie. A aký máte na to názor vy? Určite nám dajte vedieť do komentárov!

View this post on Instagram

☁️KVÔLI NÁM ZMIZNÚ OBLAKY A ĽUDSTVO SA UPEČIE🔥 Ak neprestaneme, takáto idylka uprostred prírody o sto rokov prestane byť možná. Pod zadkami budeme mať piesok, okolo začnú rásť palmy a onedlho zrejme nebudeme mať čo jesť. Svet bude pripomínať pekelnú verziu spred 50 miliónov rokov. Oblaky nie sú len nositeľmi dažďa, ale aj životnou nádejou ľudstva.🌍 V každom momente zakrývajú oblaky asi 70 percent povrchu planéty a odrážajú až tretinu slnečného svetla späť do vesmíru, čím efektívne pomáhajú chladiť Zem. Prestížny vedecký žurnál @nature.research ale uverejnil znepokojujúce zistenia. Ak bude tempo rastu emisií CO2 pokračovať doterajším tempom, už o storočie dosiahne hodnoty, keď sa stratokumulusy, teda rozsiahle sústavy oblakov v nízkej výške, začnú rozpadať. Stratíme tak prirodzený slnečný štít a podľa štúdie sa planéta oteplí o katastrofických 8 stupňov! Len na porovnanie, závery Parížskej klimatickej dohody varujú pred svetovou katastrofou už pri oteplení o 2 stupne. Bez mrakov sa vrátime do čias, keď krokodíly plávali v roztopenej Arktíde a palmy rástli ešte aj na Aljaške.🔥 Planéta si, samozrejme, poradí aj v takomto scenári, len jeho súčasťou už nebudú ľudia. A možno je to tak dobre. Foto: @kaju_h_o

A post shared by Viktor Vincze (@viktorvincze) on

Foto: Instagram/ViktorVincze