Vyčnievajúci z davu, nepriehliadnuteľní, jedineční. To je iba niekoľko prívlastkov, ktoré prináležia týmto zaujímavým ľuďom. Vďaka ich vrodeným “vadám” či kožným chorobám sa dostali na popredné priečky v modelingovom rebríčku slávy a predvádzajú pre naozaj zvučné mená fashion biznisu.

 

Nikia Phoenyx

Možno si poviete, že ľudia s pehami sú síce krásni a zaujímaví, ale mať pehy nie je nič raritné. To je síce pravda, pokiaľ teda nie ste afroameričanka ako Nikia Phoenyx, ktorej črty tváre aj vlasy prezrádzajú jej černošský pôvod, farba pleti však hovorí opak. Tento zaujímavý vzhľad jej priniesol možnosť pracovať ako modelka. Objavila sa napríklad v reklamnej kampani na Coca Colu.

Connie Chiu

Connie Chiu z Hongkongu sa narodila ako albín. Vo veku dvadsiatich štyroch rokov začala pracovať ako modelka. Predvádzala pre také zvučné mená, ako napríklad Jean Paul Gaultier.

Shaun Ross

Tento model s netradičným zjavom zažiaril v klipe Katty Perry s názvom E.T. a odvtedy dobíja svetové móla. Černoch, ktorý sa narodil ako albín je obsadzovaný do tých najväčších kampaní od Alexandra McQeena, Givenchy až po fotoshoop v talianskom Vogue.

Stephen Thompson

Tento albínsky model sa stal tvárou Givenchy a fotil kontroverzný editoriál pre W magazín. Zaujímavosťou je, že Stephen Thompson má dvojča, ktoré sa nenarodilo ako albín.

Winnie Harlow

Winnie Harlow je kanadská supermodelka a aktivistka. Trpí kožnou chorobou Vitiligo, ktorá spôsobuje, že sa jej z kože vytráca pigment. Napriek tomu je krásnou ženou, ktorá žiari na plagátoch kampaní celosvetových značiek, akou je napríklad Desigual.

Khoudia Diop

Pochádza z afrického Senegalu a modelingu sa začala venovať už v sedemnástich rokoch. Slávnou sa stala vďaka jej tmavému odtieňu pleti.

Zdroj: YouTube

AK SA VÁM ČLÁNOK PÁČIL, PODPORTE HO:
Lenka L.
Je najväčším odporcom zimy a závidí prímorským krajinám slnko a nekonečnú pohodu. Miluje dobré jedlo ktoré pripraví niekto iný a sladkosti, na ktoré nedá dopustiť. Najväčšou záľubou je cestovanie a objavovanie nových kultúr.