18-násobná česká zlatá slávica Lucie Bíla oslavuje tento rok životné jubileum a jej polstoročnica sa bude niesť v naozaj veľkom štýle. Pri tejto príležitosti vydáva nový album s názvom ,,Hana”, ktorý nesie jej vlastné meno. Obsahuje 11 piesní a na spoluprácu si prizvala aj úspešnú Celeste Buckingham či Katku Knechtovú. Okrem albumu sa Lucka pripravuje aj na avizované turné ,,Fifty fifty”, ktoré bude oslavou jej narodenín!

Speváčka sa na turné pripravovala už počas talentovej šou ,,Československo má talent”, kde pôsobila ako porotkyňa. Už tam oslovovala jednotlivcov či skupiny ľudí, ktorí boli podľa jej názoru geniálni a svojím vystúpením jej vyrážali dych, aby sa stali súčasťou turné. Jej pozvanie prijali skupiny Big Names, Mirror Family, Robotická kapela, akrobati z formácie Vertigo, ale aj chalani z kapely Nightwork, Alex Dowis či tanečné skupiny The Pastels a Ladylicious. Okrem ,,nováčikov” spolupracuje na turné aj stálica Petr Malásek a symfonický orchester.

lucie4

Pôvodne si speváčka pripravila len jeden koncert v Bratislave, ale pre obrovský záujem pridala ďalšie dva. Fanúšikovia si budú môcť užiť spevácke vystúpenie Lucie Bílej v apríli na Zimnom štadióne Ondreja Nepelu v Bratislave. Podľa samotnej speváčky bude koncert úžasný. ,,Obrovská scéna, stovky svetiel, úžasná projekcia, rôzne laná, budem sa dokonca vznášať vo vzduchu! Pod pódiom je vlastne také malé mesto – výťahy, rôzne prepadliská a ďalšie vychytávky. Skrátka niečo „wau”!“ Speváčka zaspieva počas troch koncertov 100 piesní, 28-krát sa prezlečie, sprevádzať ju bude celkovo 5 kapiel a 40 tanečníkov.

lucie2

Okrem toho, že si ľudia užijú nepochybne famózne vystúpenie, budú mať ako prví možnosť zakúpiť si nový album ,,Hana”, ktorý vychádza 8. apríla 2016. Pri tvorbe sa rozhodla speváčka staviť na odvážnu spoluprácu s mladou krvou. Hlavnú úlohu v projekte zverila mladému producentovi Martinovi Maxovi Šrámekovi. Album je plný prekvapení. Autorsky sa v niektorých piesňach objavuje Katka Knechtová, ktorá je tiež autorkou titulnej piesne ,,Hana”. Na skladbe ,,Primadona” spolupracovala Lucie so Celeste Buckingham, ktorá skladbu obohatila svojím rapom. Ako vokály využili jej hlas v ďalších dvoch piesniach.

Lucie Bíla má ešte jedno prekvapenie. Vlastnoručne vyrobila 700 ružencov s perlami Swarovski, ktoré bude predávať na koncerte. Nehľadajte za tým túžbu po zisku, ale charitatívny rozmer. „Nemám veľa voľného času, no využívam každú chvíľu, aby som pre vás vytvorila čo najviac ružencov z perál Swarowski. Robím ich s láskou a úctou k vám, ale aj k Bohu, ktorému mám za čo ďakovať. Veľa som premýšľala, ako to urobiť čo najlepšie a myslím, že už viem. Ružence budú k dispozícii na mojich narodeninových koncertoch a výťažok z nich pôjde pražskému kostolu v Kyjích a bratislavskému kostolu v Podunajských Biskupiciach. Obidve vzácne budovy majú bezmála 800 rokov. Ružence tak budú darom od vás i odo mňa,” vyjadrila sa speváčka.

lucie3

A aké je narodeninové prianie populárnej speváčky? „Veľmi by som si priala, aby na moju oslavu do Bratislavy prišlo čo najviac Čechov. Celá obrovská show je po všetkých stránkach výnimočná, obrovská a nákladná, takže sa s ňou nedá cestovať.”

Foto: Lukáš Fronk, Facebook | Video: Youtube

AK SA VÁM ČLÁNOK PÁČIL, PODPORTE HO:
Maťa
Nechýba jej bulharský temperament a s vášňou sa púšťa do nových vecí. Miluje knihy, čokoládu a fitnes. S otvorenou náručou prijíma adrenalínové výzvy a rovnako aj tie žurnalistické.