S občasnými depresívnymi stavmi alebo pocitmi osamelosti sa v priebehu života stretne každý z nás. Čo však robiť v prípade, ak nás frustrácia prepadne natoľko, že nie sme schopní s tým sami zápasiť? Presne pre tento účel boli zriadené linky pomoci, ktoré boli v roku 2020 omnoho vyťaženejšie ako obvykle.

Internetová linka dôvery s názvom “IPčko.sk” bola zriadená pre pomoc jednotlivcom, zmietajúcich sa v náročných životných situáciách. Uplynulý rok dal zabrať i tým najsilnejším bytostiam, je preto jasné, že sa osoby s citlivejšou povahou mohli ocitnúť až na hrane úvah o smrti.

krizova linka

A tak sa aj stalo, a to dokonca v 3422 prípadoch z celkového počtu kontaktov. Občianske združenie, prevádzkujúce krízové linky, uverejnilo oficiálne štatistiky, aké priniesol netradičný pandemický rok. Riešili sa rozmanité témy, no do popredia sa dostávali pocity osamelosti, myšlienky na ukončenie života, domáce násilie, prípadne covid-19.

Celý tím prejavil zúfalým spoluobčanom počas náročného obdobia absolútnu solidaritu, keď vyriešil až 52 682 kontaktov, volajúcich o pomoc. Najťažším mesiacom sa stal december, kedy sa v priebehu 31 dní ozvalo dohromady 5543 ľudí.

,,Duševná imunita je rovnako dôležitá ako fyzická imunita. O tom bol minulý rok. Bol absolútne ťažký. Ale máme to šťastie a výsadu TU byť. Ďakujeme každému, kto nám v tom fandí,” odkazujú na záver ochotní pracovníci z IPčka.

Oficiálne čísla kontaktov a tém za rok 2020

SLEDUJTE náš FACEBOOK a horúce pikošky sa dozviete medzi prvými! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: Instagram/ipcko | Foto: Instagram/ipcko, Pexels.com