Za nedokonalou pleťou nemusia vždy stáť len hormóny či nie zrovna najzdravší životný štýl, ale aj štetce, ktorými sa denne líčite. Skúsili ste sa niekedy zamyslieť nad tým, aké svinstvo sa na nich môže ukladať?

Puberta, nepuberta, akné trápi mnoho žien aj v zrelšom veku. Nie vždy ale maste, krémy, lieky či drahé kozmetické kúry pomáhajú. Občas stačí tak málo – len vyčistiť štetce, ktorými si tvár farbičkujete, respektíve ich vymeniť za nové. Usádza sa na nich totiž viac baktérií, než by ste si vedeli predstaviť.

Ak ste doposiaľ nemali možnosť pozrieť sa na používané štetce okom mikroskopu, takýto pohľad ponúkla užívateľom sociálnej siete Imgur jedna z jej užívateliek, ktorá ukázala, ako vyzerajú spomínané kozmetické pomôcky po pár dňoch používania. Samé nečistoty a prach. Pokiaľ si teda štetce pravidelne nedenzifikujete, každý deň si nanášate na tvár veľké množstvo baktérií. Potom sa neželaným pupáčikom netreba čudovať.

Po troch týždňoch

Po dvoch týždňoch

Po piatich dňoch

Po štyroch dňoch

Špirála (počet dní nebol uvedený)

Očná linka po jednom použití

Zdroj: imgur.com

AK SA VÁM ČLÁNOK PÁČIL, PODPORTE HO:
Lola
Mladá baba, ktorá sa rada pozerá celebritám na zúbky. A občas tam nájde aj nejaký kaz, o ktorý sa s vami rada podelí. :)