Letné festivaly prinášajú nielen výbornú hudbu, ale aj skvelú zábavu, rôzne atrakcie a možno tu dokonca nájdete aj lásku svojho života. Tento rok festivaly na Slovensku opäť prinesú poriadne nabitý program. Toto sú tie najlepšie z nich, ktoré by mali byť v centre vašej pozornosti!

 

Topfest

Festival, ktorý sa považuje za tzv. „otvárača“ letných festivalov a aj tento rok sa koná na piešťanskom letisku. V centre pozornosti síce stojí najmä rocková hudba, organizátori však pripravili aj rôznych iných interpretov. Vystúpia tu napríklad Bastille, Kabát, Gogol Bordello, Skindred či dokonca Karel Gott. Konať sa bude 30.6. – 1.7.

Hip Hop Žije 2017

Už piaty ročník hip hopového festivalu sa bude konať opäť na Zlatých pieskoch v Bratislave, a to od od 30. 6. do 2. 7. Hlavným headlinerom je Fat Joe, ďalej tu vystúpia Rytmus, Majk Spirit, Ego, Nerieš, Pil C, Strapo a mnoho ďalších.

Festival Pohoda

Jednotka na Slovensku, ktorá každý rok priláka obrovské množstvo návštevníkov. Koná sa na letisku v Trenčíne a obľubujú ho aj návštevníci zo zahraničia. Populárny je nielen vďaka skvelým hudobným vystúpeniam, ale aj množstvu sprievodných aktivít, ako sú divadelné predstavenia, ranné cvičenie jogy, rôzne prednášky a diskusie. Tento rok tu vystúpia Solange, alt- J, M.I.A., Birdy, Future Islands, Hudba z Marsu, Katarzia a mnoho ďalších. Festival sa bude konať od 6.- 8. 7.

Grape

Nazýva sa tiež malá Pohoda a koná sa na piešťanskom letisku. Je určený najmä pre fanúšikov indie pop/rockovej a elektronickej scény. Láka tiež množstvom sprievodných udalostí. V poradí už 8. ročník bude prebiehať od 11. 8. – 12. 8. Vystúpia tu napríklad Tom Odell, Two Door Cinema, The Naked and Famous či Moderat.

Uprising reggae festival

Pre všetkých milovníkov reggae je tu tento populárny festival, ktorý sa koná na Zlatých pieskoch v závere leta od 25. 8. – 26. 8. Vystúpia tu Alpha Blondy, Irie Révoltés, General Levy či Nattali Rize.

Video: Youtube | Foto: Instagram