Dnes, v skorých ranných hodinách, zomrel dlhoročný člen činohry SND Leopold Haverl. Známy slovenský herec mal vážne problémy s obličkami, pre ktoré sa už minulý rok liečil v Piešťanoch. Správu okrem tlačových agentúr potvrdil aj zdroj zo Slovenského národného divadla. 

Herec bol doslova slovenským divadelným kráľom. Účinkoval v nespočetne veľa predstaveniach, v muzikáloch a činohrách. Svoj hlas prepožičal aj mnohým známym postavám v zahraničných filmoch, napríklad Dumbledorovi v Harrym Potterovi či Gandalfovi v Pánovi prsteňov.

Ak si spomínate na detskú súťaž Ponorka, Leopold stvárnil pána Magora, cez ktorého sa deti museli dostať v poslednej úlohe súťaže.

V roku 1980 dostal titul zaslúžilý umelec, neskôr v 2006 Krištáľové krídlo za celoživotné dielo, rovnako aj Cenu Jozefa Kronera. Približne v tom istom období ho prezident Ivan Gašparovič ocenil Pribinovým krížom I. triedy.

Foto: Instagram | Video: Youtube

AK SA VÁM ČLÁNOK PÁČIL, PODPORTE HO:
Ivet
Miluje arašidové maslo, New York, kávu, dobrú hudbu a knihy. Raz bude mať namiesto obývačky obrovskú knižnicu a záhradu plnú pivoniek. :)