Vstávam o šiestej ráno, hoci v práci mám byť na deviatu. Ešte predtým, ako vhupsnem do papúč, urobím na posteli pár cvikov. Zaberie to len ,,pár minút“, no výsledky sú vraj na nezaplatenie a nenechájú na seba dlho čakať. (Ak má byť výsledkom hniezdo na zátylku a zhužvaná posteľná plachta, tak môžem potvrdiť, že už sa dostavili) :)

Moja cesta vedie do kuchyne, kde si dávam vlažnú vodu s citrónom. Úžasne to naštartuje metabolizmus! Musíte však počkať aspoň dvadsať minút, kým žalúdok tekutinu spracuje a potom môžete raňajkovať. S naštartovaným metabolizmom teda postavím na kávu a poberám sa do kúpeľne. Snažím sa rozčesať zamotané vlasy. Bez úspechu. Zato som si oškrela lak na nechte. Rýchlo riešim dilemu: odlakovať a nalakovať znova, či len pretrieť? Rozhodujem sa pre prvú variantu, nech som tip-top. Napokon zaberie to len pár minút. Takže odlakovať, umyť, usušiť, naniesť vrstvu podkladového laku, jedna vrstva, druhá vrstva laku a krycí lak. Usušiť to nestíham. Na sporáku vytiekla káva. Snažím sa zachrániť pohromu a lak z nehtov konči vo vlasoch. Tak, to by sme mali.

relax2

Len neprepadať panike! Kávu si dám neskôr v práci, zle nalakovaný necht prelepím leukoplastom a teraz len zvoliť vhodný outfit, nalíčiť sa a bežať. Každý večer si pripravím oblečenie na budúci deň. Zaberie to len pár minút, ale ráno nemusím trápiť ešte ospalý mozog otázkou, čo na seba. Bohužiaľ, dnes to nevyšlo. Podľa predpovede mal byť slnečný deň, no leje ako z krhly. Nič to, dnešná móda praje kreatívnym ženám, a tak na seba hádžem prvé, čo mi padne do ruky. Prípadný módny nedostatok určite zachránim dokonalým make-upom.

Idem na to. Najskôr dôkladne kontrolujem obočie vo zväčšovacom zrkadle a opatrne vytrhávam prebytočné chĺpky. Treba to robiť pravidelne a zaberie to len pár minút. A na rade je líčenie – hydratačný krém, podkladová báza, rozjasňovač na temné partie, korektor na bubáky, krycí krém, tiene na oči, linka, maskara, blush, puder… Základom je vyzerať prirodzene a zaberie to len pár minút. Asi to ešte tak dokonale nezvládam, keďže z kúpeľne vychádzam o pol hodinu. V šifónovej blúzke, menčestrákoch a kvietkovanej mikine, s leukoplastom na prste, hniezdom na hlave a make-upom ako na ples v opere schytím lakovanú kabelku (čo sa tak výborne hodila k včera pripravenému outfitu) a utekám na trolejbus.

Po prvej zastávke padajú troleje. Šofér nás ubezpečuje, že to potrvá len pár minút. Trpezlivo čakám a zároveň využívam čas na pár nenápadných posilňovacích cvikov, ktoré mi zaručia krásny a pevný zadok. Zhodou okolností tiež zaberú len pár minút. Na zadku mám už svalovicu a trolejbus sa stále nehýbe. Do práce prichádzam s hodinovým meškaním. Totálne premoknutá, takže hniezdo na hlave nie je ani tak nápadné.

relax3

Zapínam počítač a najskôr odpovedám na emaily. Kdesi som čítala, že je to zdvorilé a zdvorilosť je vraj cool. A že to zaberie len pár minút. O hodinu a pol, keď odosielam poslednú zo zdvorilostných odpovedí, sa vo dverách zjaví môj šéf domáhajúci sa akýchsi výkazov. Zrejme čítame rozdielne časopisy alebo nechce byť cool, ale zdvorilosť si očividne necení. Púšťam sa do práce. A pritom nezabúdam na pitný režim! Aspoň dva litre vody denne. Voda v mojom tele sa nejakým zázrakom znásobuje, lebo po jednom pohári musím štyrikrát odbiehať. Z pracovného času tak strávim na toalete asi dve hodiny. Takisto nezabúdam na strečingové cvičenia. Pri sedavom zamestnaní je to nesmierne dôležité a zaberie to len pár minút. Aj keď pri neustálom behaní na záchod začínam pochybovať, či sa moje zamestnanie ešte dá považovať za sedavé…

Môj naštartovaný metabolizmus pomaly kolabuje. Je pol jednej a ja mám v sebe len pár litrov vody. A na stole kopu nevybavených výkazov. Skočím do bufetu, zaberie to len pár minút! Vraciam sa po hodine, chcela som iba šalát, no jeho príprava trvala dlhšie ako sviečková na smotane. Pred koncom pracovnej doby stíham ešte pár mimických cvičení proti vráskam. Zaberie to len pár minút a úžasne to zvýši elasticitu kože. Výkazy som nestihla, no aj zajtra je deň. Kdesi som čítala, že sa nemáme zbytočne stresovať vecami, ktoré nemôžeme zmeniť, a tak sa snažím nestresovať. Ešte vybavím pár telefonátov a esemesiek. Je dobré, ak nezabúdame na svojich priateľov a prejavíme im pozornosť aspoň krátkou správou. Zaberie to len pár minút.

Cestou domov urobím malý nákup. Pozorne čítam zloženie výrobkov, krajinu pôvodu a kontrolujem dátum spotreby. Porovnávam cenu za kilogram či liter. Hľadám akciové ponuky. Zaberie to len pár minút a robím tak veľa pre svoje zdravie, pre svoju peňaženku a hádam aj pre svetový mier. Zo supermarketu vychádzam po dvoch hodinách s troma igelitkami. Ak príde prírodná katastrofa, od hladu neumriem.

zena

Doma si pripravujem zeleninovú polievku. Niekde som čítala, že na večeru by sme mali jesť polievky. Ich príprava je ľahká a zaberie len pár minút. Pravidelná konzumácia zeleniny a ovocia predĺži môj život. V tejto chvíli by som skôr potrebovala, keby niekto predĺžil môj deň. Po hodine, keď už od hladu nevidím, je polievka na stole. Ani neviem, či sa mi podarila, pri prvom súste som si obarila jazyk i podnebie. Moja chyba, mala som počkať, kým vychladne. Veď to zaberie len pár minút.

Chcela som si dopriať relaxačný kúpeľ, celkový peeling tela a masáž suchým olejom, päťminútovú výživnú masku na tvár, meditáciu a pár uvoľňujúcich cvikov. Všetko by to zabralo len pár minút, ale čas mám už len na rýchlu sprchu. Budík nastavujem na pol šiestu a odpadávam do postele. V polospánku si kladiem otázku, ako to, že nič nestíham? Cítim, ako mi od únavy opúchajú viečka. Zajtra ráno, hneď ako vstanem, si na ne priložím chladivý obklad. Zaberie to len pár minút!

Foto: Pinterest