Obyvatelia sídliska v Seredi zažili mimoriadne rušný večer, spôsobený nešťastným úrazom malého dieťatka, ktoré vypadlo z okna panelákového bytu. Na mieste zasahovali záchranné jednotky a tiež privolaný vrtuľník, ktorý zranené batoľa ihneď previezol do nemocnice na Kramároch. Čo sa vlastne stalo?!

Prípady, kedy sa malé deti v dôsledku krátkodobej nedbanlivosti vážne porania, žiaľ, nie sú ničím ojedinelým. Vinník sa v takomto prípade dá len veľmi ťažko určiť, keďže pri aktívnych dietkach niekedy skutočne stačí jediná sekunda a oheň je na streche.

O chvíľke nepozornosti hovorí aj zronený otec zo Serede, ktorý dcérke bezprostredne po páde z 1. poschodia privolal urgentnú pomoc. Malá Lujza vyletela z výšky približne dva a pol metra, následky by preto nemuseli byť také desivé, avšak hospitalizácia pod odborným lekárskym dozorom je bezpochyby nutná.

Nešťastie niekedy spôsobí zdanlivá maličkosť

“Galantský vyšetrovateľ si vec na mieste prevzal a okolnosti, za ktorých dvojročné dievčatko vypadlo, preverujeme ako ublíženie na zdraví s následkom ťažkej ujmy. Dieťa pravdepodobne vytlačilo sieťku na okne,” vyjadrila sa policajná hovorkyňa Mária Linkešová poukazujúc na problém, na aký doplatilo už niekoľko malých ratolestí. Sieťky proti hmyzu totiž nepredstavujú dostatočnú zábranu – drobci sú schopní ich vytlačiť už v nízkom veku, preto by sme ich pri otvorených oknách nemali za žiadnych okolností nechávať samé v miestnosti!

Dievčatko, našťastie, operáciu nepotrebovalo a podľa slov otca je z najhoršieho vonku. ​
“Dcérka bola vyšetrená a zdravotne má byť na tom dobre. Podľa slov lekárov nebola nutná ani operácia. Rád by som sa touto cestou poďakoval záchranárom a všetkým, ktorí sa podieľajú na zdravotnej starostlivosti o naše dieťa. Zároveň by som chcel rodičov vyzvať k maximálnej opatrnosti. Dnes aj my vidíme, že chvíľka nepozornosti môže spôsobiť problémy na celý život,” tvrdí muž, ktorého slová by si mali vryť do pamäti všetci rodičia.

Zdroj: Noviny.sk/TV JOJ | Foto: Noviny.sk, Pexels.com