Kto tvrdí, že krása a inteligencia nejdú dokopy, prudko sa mýli. Dôkazom existencie tejto jedinečnej kombinácie je aj slovenská modelka a zároveň lektorka zahraničných študentov na Univerzite Komenského v Bratislave. Krásna Marika Časnochová, ktorú si určite pamätáte zo súťaže krásy Miss Slovensko 2010, tentokrát zažiarila na súťaži v Dominikánskej Republike!

Zakľadateľkou a riaditeľkou prestížneho podujatia Miss Muliverse je bývalá Miss Holandska 1992 Linda Gausachs Grandia. Myšlienka a vytvorenie súťaže, v ktorej sa kladie dôraz na rozmanité vlastnosti a schopnosti žien, uzrela svetlo sveta prvýkrát v roku 2011. Jej výnimočnosť podčiarkuje aj motto: ,,Moderná žena je nezávislá, vzdelaná, svojprávna a ešte omnoho viac!” Práve preto je obrovskou poctou, že sa medzi finalistky dostala aj slovenská kráska Marika. ,,Na súťaž ma vybrali spolu s tridsiatkou ďalších dievčat z celého sveta. Súťaž trvala niekoľko týždňov, no kvôli pracovným povinnostiam som ju napokon nemohla dokončiť, napriek tomu som obstála dobre,“ prezradila finalistka. Už len samotný výber do TOP 10 je obrovským úspechom, no aj keď súťaž nemohla dokončiť, nakoniec sa predsa len umiestnila na krásnom šiestom mieste. Ako sama priznala, veľkú radosť jej urobila možnosť odprezentovať naše ľudové dedičstvo: „Veľmi sa teším, že som sa na súťaži mohla predviesť v nádhernom sedemdesiatročnom kroji zo Zvolenskej Slatiny. Na finálovom večeri som sa predstavila v šatách Fera Mikloška.“

marika-casnochova_kroj_miss-multiverse

Marika svoj úspech oslávila na prestížnej párty WBW, ktorú sama organizuje. Tentokrát potešila návštevníkov módnou prehliadkou slovenskej návrhárky Jenny Jeshko, na margo ktorej dodala, prečo obdivuje jej prácu: ,,Jenny Jeshko vo svojej tvorbe využíva motívy slovenského folklóru, špeciálne na jej odevoch obdivujem originálne ručné výšivky.“ A čo hovoríte na umiestnenie sa krásnej Mariky vy? :)

1

miss-multiverse_-top-10 prehliadka_modelky Foto: Richard Svoboda, Marika Časnochová