Stratiť svoje dieťa je tým najbolestivejším pocitom v živote každého rodiča. Práve mama krásnej Freji († 18), ktorej lekári naznačili, že za smrť svojej dcéry je zodpovedná aj ona sama, sa rozhodla prehovoriť. Svojou výpoveďou chce varovať ostatných rodičov, aby boli obozretní a vyvarovali sa podobnej skúsenosti. 

Vždy usmiata a obľúbená Freja bola typickou teenagerkou, ktorá milovala svoju rodinu, priateľov a život. V novembri 2015 však nečakane prehrala svoj boj s rakovinou kože, pred ktorou ju mohlo ochrániť banálne natieranie sa opaľovacím krémom. Jej mama Jennifer Nicholson si v súčastnosti vyčíta, že túto jednoduchú činnosť zanedbávala a nenatrela ju každý letný deň. Doktori sú totiž presvedčení, že v opačnom prípade by Freja mohla stále žiť. ,,Neprejde deň, aby som sa netúžila vrátiť v čase do jej detstva, obetovať tých päť minút a vždy dať opaľovací krém na jej jemnú pokožku. Chybne som si myslela, že jej nehrozí nebezpečenstvo,“ vyjadrila sa Jennifer. Aj keď mama svoju dcéru natierala vysokým faktorom počas letných dovoleniek v exotických krajinách, v ich domácej Veľkej Británií to nepovažovala za dôležité. Bolo totiž presvedčená, že slnko tam nesvieti takou intenzívnou silou, aby jej mohlo spôsobiť nejaké nebezpečenstvo.

6

V roku 2012 si krásna študentka našla na chrbte materské znamienko, z ktorého však lekári nič nezistili. Keď začali Freju trápiť o dva roky neskôr neznesiteľné bolesti hlavy a pod pazuchou si našla hrčku, podstúpila rad vyšetrení. Ako sa zdá, za niekoľko posledných rokov sa vo Frejinom tele rozšírila rakovina, ktorej napriek intenzívnej liečbe podľahla 9. novembra minulého roka. Až mrazivo vyznievajú jej príspevky na Twitteri, ktoré sú dodnes prístupné a zúfalá dievčina v nich doslova kričí o pomoc. Len necelý mesiac pred svojou smrťou uverejnila statusy: ,,Nikdy som sa spoza niečoho necítila taká stratená, sakra.” ,,Moje vlasy padajú alarmujúcou rýchlosťou a nie je nič, čo by som mohla urobiť, aby som to zastavila.” ,,Nemám už absolútne žiadnu predstavu o tom, aké je to cítiť sa dobre.”

Nepodceňujte svoje zdravie a pochopte, že život je príliš krehký na to, aby sme sa s ním mohli zahrávať.

Foto: Facebook

AK SA VÁM ČLÁNOK PÁČIL, PODPORTE HO:
Diana
Šéfredaktorka, ktorej vášňou je písanie článkov a starostlivosť o chod magazínu. Nemá problém s akoukoľvek zaujímavou i potupnou témou, pretože žurnalistika je smer, ktorému sa chcela venovať od útleho detstva. Okrem toho miluje svojho psa, rockovú kapelu, v ktorej spieva, číta starú anglickú literatúru a zaujíma sa o všetko podstatné i nepodstatné. :)