Slovenský národ oplakáva stratu všeobecného lekára MUDr. Rastislava Meleka, ktorý mal svoju ambulanciu v obci Lokca na Orave. Jeho snahu o záchranu života druhých ľudí totiž preťalo obávané ochorenie Covid-19. Po tom, ako doktor nákaze podľahol, prekvapil Igor Matovič obzvlášť otvoreným a citlivým prejavom.

Pred pár hodinami prišla zo severu krajiny šokujúca informácia o tragickom skonaní všeobecného lekára, ktorý vo veku 48 rokov umrel na koronavírus. Práve na takúto skutočnosť sa snažil už dlhšie upozorniť slovenský premiér, neustále prízvukujúci riziko zbytočných úmrtí zdravotníckeho personálu, ktorý je v tejto dobe mimoriadne potrebný.

lekár

Líder hnutia Oľano sa po smutnej udalosti verejne prihovoril, neskrývajúc zármutok a slzy. ,,Dobrý človek a statočný 48-ročný lekár z Oravy dnes po ťažkom boji o život zomrel na Covid-19. Odpočívajte v pokoji, pane, a veľká vďaka Vám. Idem v aute domov a plačem. Nie, nie, nie. Nechcem, aby nám zomierali zdravotné sestry a lekári len preto, lebo pre niekoho je právo cudzích ľudí na ochranu zdravia a života nepodstatná hodnota. Právo kohokoľvek z nás ísť na štadión či do reštaurácie v takto vážnej epidemiologickej situácii nestojí nad právom nevinných a zodpovedných ľudí na ochranu ich zdravia.
Prosím, buďme ľuďmi. Ľuďmi, ktorí blížnych aj vzdialených milujú rovnako ako seba samých. Ľuďmi, ktorí zdravie a život aj cudzích ľudí povýšia nad akékoľvek vlastné pôžitky.”

Slová predsedu vlády zaťali mnohým do živého. Kým jedna strana nad odchodom lekára z Oravy úprimne žiali, tábor druhý sa už nedokáže prizerať na to, ako kvôli prísnym obmedzeniam prichádzajú ľudia o základné živobytie či strechu nad hlavou. Pandémia koronavírusu delí populáciu na dva znepriatelené sektory, medzi akými panuje čoraz vyššie napätie. Faktom ale zostáva, že respiračnej diagnóze podľahol minulú noc na Slovensku človek, usilujúci sa pomáhať iným. Pozostalej rodine vyjadrujeme úprimnú sústrasť!

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram SLOVAKWOMANSK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: Facebook/Igor Matovič | Foto: Facebook/Igor Matovič, Pexels.com