Aj keď by mohla byť situácia akokoľvek zložitá, nemôžete ignorovať skutočnosť, že partneri chcú vždy spolu držať krok. Plačú, prosia a želajú si, aby sa ich partner zmenil k lepšiemu. Samozrejme, existujú aj výnimky, avšak, v žiadnom vzťahu ,,iba“ milovať nestačí. Niekedy dvaja nemajú na výber a musia sa rozlúčiť, hoci ich láska ešte nevyhasla. Buďte zodpovední a čítajte medzi riadkami. Tu je niekoľko vecí, ktoré vás môžu zraziť na kolená.

 

Cítite sa zanedbávané

Každý vzťah sa skladá z troch hlavných bodov: lásky, pozornosti a podpory. Keď sa partner domnieva, že nedostáva žiadny z týchto troch prvkov, ktoré budujú pevný vzťah, má tendenciu odísť. Má toho jednoducho plné zuby. Vzťah je emocionálne neplatný a potrebná pozornosť chýba. Nikto nechce byť vo vzťahu nešťastný, ale chce sa cítiť dôležito. Chce byť, ako sa hovorí, prioritou a nie jednou z možností. Obaja si chcú byť vedomí lásky a cítiť, že ich polovička (domnievajme sa, že pravá) bez nich, bez ich prítomnosti nevie, resp. nechce byť. Nemusia to byť ani darčeky, ale kus vášho času a náklonnosti. Každý si zaslúži niekoho, kto mu dá, čo chce.

Únava z klamstva

Klamstvo je samo o sebe zlé, je jedno v akom vzťahu, žiadnemu nepomáha. Ničí ho. Dokonca aj nesplnené sľuby, ktorými sa do vybuchnutia plní hlava, sa považujú za isté klamstvo. Každý chce partnera s charakterom, ktorý stojí za svojimi vlastnými slovami. Malé klamstvá budujú veľké, až napokon neviete, čomu veriť a či tomu ešte vôbec veriť chcete. Môžete povedať: „Je mi to ľúto,“ no odpustiť sa dá, ale zabudnúť je už ťažšie. Takto sa to začne hromadiť a raz si poviete dosť. Nekonečné čakanie, kým sa to splní, kým sa zo sľubov stane realita a z klamstva pravda. Dôvera je jednou z najdôležitejších súčastí každého vzťahu a keď ju stratíte, stratíte aj vzťah.

Necítite prítomnosť partnera

Vo vzťahu potrebujete niekoho, kto je prítomný a nie človeka, ktorý len fyzicky, ale aj psychicky, prichádza a odchádza. Niekoho, kto bude pozorný a ochotný komunikovať. Uvedomte si, že nie ste majetkom a prítomnosť partnera nemôžete brať ako samozrejmosť, ale si ju musíte každý deň zaslúžiť. Nemôžete pri niekom len byť. Partneri musia cítiť, že sú tu jeden pre druhého skutočne. Môžete sa síce rozprávať, ale aj počúvate a reagujete? Môžete tam sedieť, ale zároveň si byť úplne vzdialení. Je to tak, ako keď ste aj uprostred davu osamote. Napríklad, keď sedíte vedľa seba, vy si pozeráte správy na Facebooku, zatiaľ čo váš partner rozpráva, vy prikývnete a ani len neviete na čo.

Únava z fyzického a psychického ubližovania

Žiadna ľudská bytosť by nemala byť použitá ako prostriedok pre niekoho, aby mohol vyjadriť frustráciu či svoj hnev. Každý (vo väčšine prípadov) v krátkej dobe opustí partnera, ktorý ich vzťah premení na cestu, ako dostať von svoje sklamanie nad životom. Hoci ste príslušníčkou nežnejšieho pohlavia, váš partner by si mal uvedomiť, že vo vzťahu zohrávajú silnú úlohu obe osobnosti. Ani jedna strana by nemala byť obeťou hnevu, sklamania alebo frustrácie. Samozrejme, ako dobré, tak spolu musia zdieľať aj zlé veci, avšak odlišným spôsobom. Ani jeden nesmie byť pre niekoho ,,boxovací vak“.