Čo je to láska? Určite ste sa už niekoľkokrát zamysleli nad touto otázkou, najmä v časoch, kedy sa nezdalo byť všetko jednoduché a trápil vás pocit úzkosti. Kórejský umelec Puuung vám svojimi ilustráciami dokáže, že pocit ,,mať rád“ nespočíva iba v majetnosti, ale celkom bežných maličkostiach.

Momentálne je trendom problémy neriešiť a ak sa vám niečo nepáči, bez pardonu zmiznúť. Láska sa však skrýva v maličkostiach a každodennom dokazovaní si toho, že je ukrytá v bežných okamihoch obyčajného života. K jej prejavu nepotrebujete veľké gestá ani plný bankový účet. Spomeňte si na začiatky svojho vzťahu, kedy ste sa snažili ukázať iba tú pozitívnu stránku svojho ,,JA“ a zniesli by ste svojmu partnerovi aj modré z neba. Že je to už dávno preč? Nezmysel! Ako sa vraví, rodinu si síce nevyberáte, ale partnera áno. Keď ste už našli svoju spriaznenú dušu a chcete s ňou prežiť zvyšok svojho života uvedomte si, že práve tento človek je s vami preto, lebo to chcete aj vy sama a práve vy ste sa rozhodli dávať mu svoju lásku a náklonnosť každý deň. Láska nie je povinnosť, láska je šťastie, že máte po svojom boku niekoho, o koho sa môžete oprieť.

Aj keď sa vám to dodnes možno nepodarilo, skúste hľadať krásu a prejavy lásky v obyčajných gestách, ktoré vám vytvoria úsmev na tvári už len preto, lebo ste so svojim vyvoleným. Ľudia si neuvedomujú hodnotu človeka, pokiaľ stojí pri nich. Keď zrazu pominie, dali by čokoľvek za to, aby sa vrátil. Ľubica: ,,Za Števa som bola vydatá 28 rokov a polovicu nášho manželstva sme sa len hádali. Zo začiatku bol náš vzťah krásny, no potom prišli problémy, začal piť, niekedy sa to vrátilo do starých koľají, ale nie na dlho. Posledný rok sa začalo všetko ako tak ukľudňovať a my sme sa hádali čoraz menej. V jedno utorkové ráno sme si sadli do našej záhrady a pohádali sa za hlúpu šálku kávy, ktorou mi polial tričko. Začali sme okopávať zemiaky a kým som sa nazdala, môj manžel ležal v bezvedomí a nakoniec mi lekári oznámili, že je mŕtvy. Dala by som čokoľvek za to, aby som vrátila všetko zlé a mohla mu dokázať, ako veľa pre mňa znamenal. Tričko od jeho kávy som nevyprala ani po siedmych rokoch a verím, že napriek všetkému zlému vedel, že ho ľúbim.“

Láska nie je povinnosť, láska je šťastie, že máte po svojom boku niekoho, o koho sa môžete oprieť.

Nenechávajte si prejavy na poslednú chvíľu, ale dbajte o to, aby ste dávali svoju lásku najavo vždy, keď to tak cítite. Nikdy neviete, kedy to môže byť poslednýkrát alebo či to človek nepotrebuje cítiť práve teraz, v danom momente.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 17 18 19 20 21 23 24 25 26 27

Foto: Facebook/ Puuung