Speváčka Lady GaGa dlhodobo vyjadruje prostredníctvom svojich textov i verejného života podporu ľuďom, ktorí momentálne prežívajú ťažké časy. Taktiež bojuje za práva homosex*uálov a svojimi silnými piesňami dodáva silu a nádej svojim fanúšikom. Teraz sa však ukázalo, že i ona vo svojom vnútri bojuje s traumou z minulosti!

Lady GaGa v pondelok navštívila centrum, ktoré pomáha bezdomovcom z LGBT komunity. Skupinu prekvapila spontánnym vystúpením s piesňou z jej najnovšieho albumu, darovala im zimné oblečenie, deky a rozhovorila sa aj o svojom osobnom živote.

Keď mala 19 rokov, stala sa obeťou znásilnenia. O tomto traumatizujúcom zážitku napísala pieseň “Til It Happens To You”, ktorá sa stala neoficiálnou hymnou obetí tohto násilného trestného činu. Nikdy však nehovorila o následkoch, ktoré v nej táto skúsenosť navždy zanechala. Až doteraz. “Bojujem s posttraumatickou stresovou poruchou,” priznáva GaGa. “Nikdy som sa s tým nikomu nezverila, až doteraz. No láskavosť a opora, ktorú mi preukázali moji lekári a takisto aj moja rodina a priatelia, mi naozaj zachránila život.”

GaGa tvrdí, že jej vlastná trauma jej teraz pomáha vcítiť sa do kože ostatných, ktorí si prechádzajú niečím podobným. “Nemám rovnaký problém ako máte vy, no ja mám psychickú poruchu. A bojujem s ňou každý jeden deň,” povedala skupine. “Mám svoju mantru, ktorá mi pomáha uvoľniť sa. Stále dookola si opakujem: “Si silná a odvážna žena.” To mi pomáha hľadieť na život z tej pozitívnej strany.”

Ešte predtým sa vyjadrila, že aj jej teta, o ktorej je celý jej nový album, Joanne, bola se*uálne zneužitá ako teenagerka. Krátko predtým, ako zomrela na lupus. “Dnes som svetu zverila jedno z mojich najtemnejších tajomstiev,” napísala na svoj Twitter.

Choroba PTSD vzniká po mimoriadne stresujúcom nepríjemnom zážitku alebo následkom dlhodobej traumatickej skúsenosti – vojny, havárie, prírodnej katastrofy, se*uálneho útoku, ťažkého úrazu či prepadnutia. Postihnutá osoba pociťuje iracionálny strach v každodennom živote a opakovane prežíva danú udalosť vo svojich myšlienkach alebo snoch.

Foto/Video: YouTube

AK SA VÁM ČLÁNOK PÁČIL, PODPORTE HO:
Aduska
Vášnivá cestovateľka, instagramerka, fanúšička Justina Biebera, Lady GaGa a klanu Kardashianovcov. Takisto milujem nakupovanie a verím v lásku na prvý pohľad, nie len s človekom, ale so všetkým, čo je krásne. Svojimi článkami Vám chcem ukázať niečo zo svojho sveta a zároveň Vás aj inšpirovať.