V posledných mesiacoch počúvame zo všetkých strán len jediné – pokiaľ sa dá, necestujte do zahraničia a uprednostnite tento rok radšej domáce destinácie. Tisíce Slovákov odporúčania od vlády a médií poslušne rešpektujú, v dôsledku čoho nastala situácia, aká mnohým občanom ich voľnočasové pobyty poriadne znepríjemňuje.

Od momentu, kedy sa v Európe objavili prvé potvrdené prípady nákazy novým koronavírusom, začal sa pre nás dosiaľ nepoznaný režim. Krajina vyhlásila núdzový stav, v dôsledku ktorého sa drvivá väčšina obyvateľov dobrovoľne či menej dobrovoľne zdržiavala v domácom prostredí.

Nakoľko sme si jarné mesiace absolútne vôbec neužili, mnohí si nedostatok aktivít túžia vynahradiť počas letného obdobia. Odporúčania vládnucich predstaviteľov sú ale jasné -tento rok by sme mali podporiť slovenské prevádzky a mimo rodnej zeme radšej necestovať.

Príjemný deň sa neplánovane mení na otravu

Avšak tu nastáva jeden nepríjemný zádrheľ, na aký začína prostredníctvom facebookovej stránky “Nekŕmte nás odpadom” postupne upozorňovať čoraz viac ľudí. Pred vstupmi do vychytených stredísk sa totiž tvoria niekoľkohodinové fronty, nakoľko sa počet záujemcov o slovenské atrakcie v porovnaní s predošlými sezónami podstatne zvýšil. A na to zrejme všetci prevádzkovatelia dostatočne pripravení neboli.

,,Nechoďte nikam do zahraničia, povedali. Bezpečnejšie je dovolenkovať doma, povedali…
Nemôžem si pomôcť, ale toto mi pripomína tie zatracované povestné fotky zo začiatku korony na lyžovačke v Jasnej. Až na to, že teraz je to vlastne v poriadku, lebo korona vie, že toto nie sú arogantní “blaváci”, ale poslušní dovolenkári,” uštipačne poznamenal nespokojný turista, čakajúci v siahodlhom rade na lanovku vo Vysokých Tatrách, pričom sa o podobné skúsenosti podelili ľudia z rôznych kútov Slovenska…

SLEDUJTE náš Instagram SLOVAKWOMANSK a dozviete sa horúce pikošky medzi prvými! Nájdete ho >>>TU<<<

Lanovka – Vysoké Tatry

Kúpalisko Veľký Meder

Kúpalisko Banská Bystrica

Zdroj: Facebook/Nekŕmte nás odpadom | Foto: Facebook/Nekŕmte nás odpadom, Pexels.com