Určite ste vedeli, že sú horľavé – ľudské plyny. Avšak pri kurióznom prípade, ktorý sa stal v japonskom Tokyo Medical University Hospital nebudete vedieť, či sa máte smiať alebo plakať, a či možno oboje? :)

Najnovší dôkaz o tom, že ľudské plyny sú naozaj ľahko vznietivé, prišiel z japonskej nemocnice. Ošetrujúci personál tu namiesto operácie musel hasiť požiar a liečiť popáleniny chorej ženy, ktorá si “upšoukla” chtiac-nechtiac na operačnom stole. Podľa dostupných informácií mali pacientke operovať ženské problémy pomocou laseru. Prípadu bola priznaná “ľudská chyba”, a preto muselo v celej veci nasledovať dôkladné prešetrenie situácie.

Táto ojedinelá záležitosť sa stala ešte v apríli tohto roka, avšak oficiálna lekárska správa uzrela svetlo sveta iba pred niekoľkými dňami. Jediným pádnym dôvodom tohto nešťastia mohol byť plyn, pozastavený v tele pacientky. Následný požiar jej spálil značnú časť tela a nôh. Podľa správy sa počas operácie v miestnosti nenachádzali žiadne horľavé materiály a všetky prístroje fungovali normálne. Japonský denník, ktorý incident nahlásil, citoval lekársku správu: ,,Keď črevné plyny pacientky unikli do operačného priestoru, spolu s ožarovaním a laserom podnietili oheň, ktorý spôsobil požiar.” Nuž, ako sa zdá, v tele pacientky pravdepodobne nastali črevné obštrukcie a následné nahromadenie metánu, čo viedlo k fatálnemu záveru. :)

Zdroj: huffingtonpost.com | Gif: giphy.com

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.