Ženy, začínate prácu v skorých ranných hodinách? Strávite pred odchodom z domu veľmi veľa času, aby ste so svojim makeup-om vyzerali tip-top? Nie? Mali by ste!

Vstávať o pár minút skôr kvôli tomu, aby ste si stihli aplikovať make-up na celučičkú tvár a nastylovať svoje vlasy, je pre mnohé ženy nepochopiteľné. Avšak nové štúdie ukazujú, že tieto extra minúty, ktoré ženy strávia vypĺňaním obočia a tupírovaním vlasov, môžu byť dôvodom, prečo dostanú zaplatené v práci oveľa viac!

Ukazuje sa, že čo sa týka posudzovania žien, príťažlivosť má oveľa viac dočinenia s rutinnými návykmi (úprava make-upu, účesu a celkového styling) ako prirodzená krása (prebudila som sa takto). Nanešťastie, čím viac času ráno pred zrkadlom strávite, tým viac peňazí pravdepodobne zarobíte.

Americkí sociológovia totiž potvrdzujú, že pekní ľudia majú vyššie platy (konkrétne o 20 % viac!!!) ako ,,priemerní”, no taktiež definujú, čo vlastne ,,atraktivita” znamená a ako sa líši u mužov a žien. Krása, najmä pre ženy, je viac o tom, čo pre seba urobíte, ako to, kým vlastne ste. U mužov, samozrejme, postačí len polovica z toho, čo pre seba robievate vy a už sú považovaní za neskutočne atraktívnych. V skratke, muži nie sú posudzovaní podľa svojho zovňajšku až tak, ako sme my, ženy.

Možno ešte stále veríte, že žijeme vo svete, kde sú ženy ohodnotené sumou, ktorá odráža ich prácu. Nie sme si tým celkom isté. Ale stále sme prevedčené, že dopriať si ráno pár minút spánku navyše je viac uspokojujúce, ako vidieť pár eur navyše na výplatnej páske. :)  Súhlasíte?

Autor: Jana V.

AK SA VÁM ČLÁNOK PÁČIL, PODPORTE HO:
Rôzni
Táto redaktorka ešte nemá svoj redaktorský účet, pretože píše jeden zo svojich prvých článkov. Ale čoskoro... :)