Aktuálne dianie v našej krajine v súvislosti s novým koronavírusom sa nevyvíja príliš priaznivo. Okrem toho, že počet infikovaných prekročil hranicu štyroch stoviek, premiér Igor Matovič začína čoraz častejšie skloňovať pojem “blackout”, čo by znamenalo dočasné vypnutie akéhokoľvek spoločenského a verejného života na Slovensku. Situáciu náhle skomplikoval aj prípad zo severnej časti republiky, kde došlo ku kurióznej udalosti.

Mestská televízia Ružomberok (MTR) informovala o preventívnom uzavretí celej jednej nemocnice do karanténneho stavu. V zdravotníckom zariadení sa totiž objavil pacient, ktorého výsledok sa počas pobytu na klinike nečakane zmenil z negatívneho na pozitívny.

infuzia

Do Ústrednej vojenskej nemocnice bol dňa 23. marca prijatý mladík po úraze hlavy, ktorému bol z neupresnených dôvodov vykonaný test na koronavírus, pričom výsledok bol negatívny. Krátko pred plánovaným zákrokom však došlo z hľadiska bezpečnosti k opakovanému testovaniu, tentokrát ale lekárov šokoval verdikt pozitívny.

,,Po konzultácii s vedúcou Regionálneho úradu verejného zdravotníctva v Liptovskom Mikuláši a na základe konzultácie s prednostkou Kliniky infektológie vedenie nemocnice postupovalo v súlade s nariadením hlavného hygienika SR. V týchto chvíľach dokončujú posudzovanie epidemiologickej anamnézy a klinického stavu zamestnancov nemocnice, ktorí boli v bezprostrednom styku s pacientom. Na základe týchto výsledkov bude upresnený počet zamestnancov, ktorým bude nariadená karanténa. 118 zamestnancom boli urobené testy na koronavírus. Časť z nich už ÚVN zaslala do laboratória v Banskej Bystrici. Výsledky by mohli byť známe v skorých ranných hodinách,”  uviedla hovorkyňa ÚVN P. Dišková.

SLEDUJTE náš Instagram SLOVAKWOMANSK a dozviete sa horúce pikošky medzi prvými! Nájdete ho >>>TU<<<

príspevok na facebooku

ústredná vojenská nemocnica ružomberok

Zdroj: Facebook/MTR Mestská televízia Ružomberok | Foto: Facebook/MTR Mestská televízia Ružomberok, Pexels.com