Rok 2020 síce začal takmer ako každý iný, no ešte pred príchodom jari sa ukázalo, že sa stane pre ľudstvo obrovskou výzvou. A hoci predtým pojem koronavírus asi nikto mimo medicínskej sféry nepoznal, dnes ide bezpochyby o najskloňovanejšie slovo na svete. Každý prežívame toto náročné obdobie inak, avšak herečka Kristína Tormová poukázala na skupinku ľudí, zvládajúcich nepoznanú etapu asi najlepšie.

Mnohí sa zrejme zhodnú na tom, že sú za hrdinov uplynulého obdobia považovaní najmä pracovníci “prvej línie”, a teda v prvom rade dnes už poriadne vyčerpaní zdravotníci. Nemocnice kolabujú a opatrenia sa neustále sprísňujú, v dôsledku čoho je veľmi ťažké ubrániť sa únave, vnútornému nepokoju či častým sťažnostiam.

kristína tormová

Rúška do našich životov vtrhli ako blesk z jasného neba, k tomu sa pridali zatvorené školy, obchody, reštaurácie či nemožnosť užiť si rodinné oslavy a dovolenky. Známa spisovateľka je presvedčená o tom, že celá záležitosť sa po psychickej stránke najmenej dotkla detského osadenstva.

Trojnásobná mamina po pozorovaní vlastných i ostatných detí usúdila, že osobnosťami odchádzajúceho “korona” roka sú práve deti. ,,Ani chvíľu nemali problém s tým, že musia nosiť rúška, že v nich sedia celý deň v škole. Momenty v prírode bez rúšok boli viac ako tobogány, ktoré tento rok ani nezažili. Nemajú reči plné sebaľútosti či lamentovania, aký je toto „strašný svet“ a „čoho sme sa to dožili“. Majú všetky základné informácie a nemajú strach. Berú to vecne a vraj sa večer modlia, aby sa „korona skončila“. Modlia sa v posteli, nepotrebujú na to chodiť do kostola a vymysleli si to samy. Nie je to nevedomosť. Je to múdro a hodlám sa čo-to priučiť, ak mi to moja negativizmom dogabaná myseľ dovolí,” autorka knižných bestsellerov o materstve perfektne vystihla nevinný a bezprostredný spôsob, akým najmenšie bytosti bez okolkov prijali tie najnepochopiteľnejšie veci.

SLEDUJTE náš FACEBOOK a horúce pikošky sa dozviete medzi prvými! Nájdete ho >>>TU<<<

kristína tormová deti

Zdroj|Foto: Instagram/kristina.tormova