Má toho plné zuby! Predsudkov, hlúpych rečí i večného sporu o tom, čo sa môže a čo nie… Kristína Tormová sa totiž denne stretáva s názorom, že kojenie na verejnosti je nechutné, ba dokonca odsúdeniahodné. Sama sa preto rozhodla, že vyjde s kožou na trh a otvorene povie svoj názor. A nezabudla k tomu pridať aj pár fotiek!

„Ja sa tak teším, že žijem taký slobodný život, že si môžem dojčiť na verejnosti kdekoľvek a kedykoľvek a že nemám potrebu obkukávať iné kojace ženy!,“ raduje sa Kristína hneď na začiatku svojho príspevku, v ktorom obhajuje mienku, že na dojčení na verejnosti nie je nič zlé. Ide predsa o plnenie základnej potreby malého bábätka!

Kristína Tormová brucho po pôrode
Kristína pravidelne bojuje proti predsudkom v oblasti materstva. Takto ukázala, že sa nehanbí za svoje popôrodné brucho. Predsa v ňom nosila nového človeka!

Mať prsia a bábätko nie je hriech

Herečka a spisovateľka tvrdí, že existujú ľudia, ktorých pri pohľade na kojacu matku napína na zvracanie (a dodáva, že práve takí ju obvykle „očumujú“ najviac zo všetkých) – kvôli nim sa tak mnohé rodičky radšej zatvárajú na nehygienické verejné WC. Len aby „ušetrili“ iných odporného pohľadu (a seba niečoho, čo pre ich názor považujú za hanbu), kŕmia svoje malé dieťa na toalete. Iné mamičky to vraj riešia jednoduchšie – sú radšej celý čas zavreté vnútri. Kristína Tormová však takéto niečo robiť odmieta.

„Potreby chAlanka sú mi prednejšie ako predsudky tejto prudérnej spoločnosti,“ hovorí a pridáva niekoľko svojich starších fotografií, na ktorých má šaty či tričká s hlbokým výstrihom. Chce tým povedať, že keď sa žena oblečie do niečoho takého alebo do plaviek, nie sú jej prsia o nič zahalenejšie než pri praobyčajnom kojení. A vtedy sa nikto nesťažuje!

Kristína Tormová kojenie
Takto chodieva von a neláme si hlavu nad tým, čo urobí, keď sa dieťatko ozve, že je hladné. Kojenie nemá podľa nej vôbec nič spoločné s er*tikou.

„Pridávam, že som hrala v niekoľkých snímkach hore bez hanbaté scény a pochybujem, že z toho niekto grcal alebo bol zhrozený. Nehovoriac o tom, že v lete chodím verejne v plavkách a kedysi som sa opaľovala zásadne hore bez. Ženy, prosím vás, kojte, kde chcete. Mne je jedno, či doma pod perinkou, na ulici, alebo v reštike… Ide o vás a hlavne vášho človiečika, o vašu vzťahovú väzbu, gastronomický skvost a iné pozitívne záležitosti. (…) Musí to byť strašné žiť v neslobode, sakra, prichádzate fakt oveľa (nehovorím len o dojčení)! Čestné slovo! Som si úplne istá!“

Celý Kristínin príspevok aj s fotografiami si môžete pozrieť >>> TU <<<!

Kristina Tormova

Zdroj: Instagram/kristina.tormova | Foto: Instagram/kristina.tormova