Slovenský národ sa v uplynulých týždňoch musí spamätávať z viacerých hrôzostrašných rán. Kým november sa, žiaľ, niesol v duchu zbytočných a predčasných úmrtí mladých ľudí, sviatočný december začal desivou explóziou plynu v prešovskom paneláku. Televízny štáb Markízy sa na miesto dostavil ešte pred príchodom záchranných zložiek a stihol zachytiť prvotné reakcie šokovaných prítomných.

Radostný Mikulášsky deň sa v jedinej sekunde premenil na absolútny horor. V piatok napoludnie došlo k obrovskému výbuchu plynu v dvanásťposchodovej bytovke na ulici Mukačevská v Prešove. Od prvých okamihov sa z miesta ozývali výkriky zúfalých svedkov, tušiacich, že v budove zostalo úplne uviaznutých viac ako 10 ľudí.

výbuch plynu v Prešove

,,Už sme len vonku skákali z balkóna, lebo inak sa nedalo nič robiť,” opísala mladá žena žijúca v postihnutej oblasti. Plamene okamžite vyšľahli do niekoľkých bytov a nie všetci mali to šťastie, že mohli vyskočiť z okien. ,,Videl som, že z druhej strany mávajú rukami, kričia, ale nikto na to nereaguje,” zarmútený svedok priblížil situáciu, kedy museli obete čakať na privolanú pomoc.

Pri pohľade na horiaci panelák dokázal len málokto udržal slzy a napätie sa stupňovalo každou minútou. Aktuálne hlásenia oznámili až 7 mŕtvych osôb a ďalších približne 14 zranených ľudí sa nachádza v nemocnici mimo ohrozenia života. Pozostalým vyjadrujeme hlbokú sústrasť.

Zdroj: Tvnoviny.sk | Foto: Tvnoviny.sk, Pixabay.com