Iba prednedávnom sme vám predstavili fešného Jozefa Stančíka, ktorého nadčasové obrazy s nádychom pop artu sú hotovou pastvou pre oči. Ak ste si doteraz mysleli, že sympatický Banskobystričan je jediným zástupcom tohto štýlu na Slovensku, pekelne ste sa mýlili! Krásna a poriadne talentovaná Zdenka Tajbošová vám ukáže, že aj žena to vie so štetcom poriadne “roztočiť”!

Mamina a umelkyňa na 100 %! Presne taká je Zdenka Tajbošová z podtatranského mestečka Svit, ktorá dnes žije a pôsobí v Bratislave. Sympatická blondínka, ktorá okrem krásy dostala do vienka aj poriadnu dávku talentu, dnes dokáže okrem plátna zmeniť aj starú “riflovku” na umelecké dielo.

Zdenku to k umeniu ťahalo už odmalička a tak tesne po 18-tke schytila “túlavé topánky” a namierila si to priamo do Ameriky. Počas šiestich rokov sa rozhodla premeniť svoj “american dream” na realitu, a tak absolvovala maliarske kurzy v Kalifornií a New Jersey. Vášnivá cestovateľka z malebného podtatranského mestečka však na zadku príliš dlho neobsedí, a tak sa neskôr vybrala na slnečnú Korziku, kde stážovala v ateliéri úspešného francúzskeho umelca Fillepe de Gua.

Zdenku to napokon, chvalabohu, zavialo domov a dnes svojimi prácami skrášľuje nejeden byt, či dokonca šatník. Umelkyňa, ktorá podľahla pop-artu, abstraktu a súčasnému umeniu, si totiž okrem plátna zamilovala maľovanie na riflovinu. Najnovšie teda vytvára módne kúsky s vtipnými motívmi či farebnými prskancami, ktoré ulahodia každému s dostatkom odvahy a chuťou do života.

Ako sa však hovorí, koľko ľudí, toľko chutí. Napriek tomu, že sa nájdu aj takí, ktorí Zdenkinu tvorbu plnú amerických prvkov, streetu či komixovosti považujú za gýč, umelkyňa ide vlastnou cestou a svojou tvorbou si získava srdcia mnohých fanúšikov. Nuž a ak sa pýtate, kde blondínka hľadá inšpiráciu, jej odpoveď váš veľmi poteší. V ženách. Tie sú podľa jej slov krásne, silné a jedinečné a nám neostáva nič iné, ako so Zdenkou 100 %-ne súhlasiť! :-)

Zdenka s rodinkou :-)

Zdroj: startitup.sk | Foto: Instagram

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.

Ňussi
Študentka médií, ktorá miluje písanie. Zameriavam sa na krásu, trendy, módu, šoubiznis a aktuálne dianie. Budem veľmi rada, ak vás moje články pobavia, či vyplnia voľný čas. Príjemné čítanie. :-)