Pozná to snáď každá z nás – keď sa teploty priblížia k magickej hranici 30 stupňov, okamžite zápasíme s rozmazaným make-upom, mastnými vlasmi či spotenou pokožkou. Je vôbec možné užívať si bezstarostné prechádzky po meste aj počas horúcich dní? Prečítajte si naše tipy, ktoré vám pomôžu vychutnať si radostné počasie bez neustáleho kontrolovania vzhľadu!

Opaľovací krém

Opaľovací krém s vhodným faktorom prispôsobeným vášmu typu pokožky by mal byť počas letných dní alfou-omegou. Mali by ste ho nanášať minimálne 30 minút pred tým, ako vyjdete do ulíc, aby ste si zaistili dostatočné vsiaknutie do pokožky, pričom budete zároveň chránená pred škodlivým ultrafialovým žiarením.

opalovaci krem

Pleťové tonikum

Každodenné čistenie pleti je záležitosť, akú by žiadna dáma nemala zanedbávať. Nikdy nechoďte do postele s nalíčenou pokožkou, pretože make-up upcháva póry a to spôsobuje zvýšenú mastnotu. Práve nadbytočnému lesku sa chceme počas horúcich mesiacov vyhnúť, preto pleti denne zaistite správne ošetrenie v podobe pleťovej vody obohatenej o glycerín pre svieže a šetrné čistenie.

Odličovač

Táto zázračná vecička by nemala chýbať v žiadnej kabelke. Odličovač vám pomôže nielen odstrániť všetky nečistoty z pokožky, ale tiež môže byť vynikajúcim nástrojom pre rýchlu úpravu v prípade poškodenia líčenia v dôsledku vody či silného slnečného pôsobenia.

kabelka

Balzam na pery

Pery majú v lete tendenciu sa často vysušovať, bez balzamu preto radšej ani nevychádzajte z domu. Táto varianta je v slnečnom období určite lepšia, než nanášanie bohatých vrstiev rúžov či leskov, ktoré by sa mohli veľmi ľahko rozmazať – počas dovolenky jednoznačne zvoľte balzam na pery s ochranným faktorom.

Krém po opaľovaní

V letných mesiacoch vám “hrozí” opálenie v podstate na každom kroku. Je jedno, či idete na kúpalisko s cieľom získať bronzový odtieň, alebo sa len prejdete na nákup. Po príchode domov pre istotu použite krém po opaľovaní, ktorý pokožke dodá rovnomerný tón.

Peeling

Peelingy by ste mali používať ako doplnkovú starostlivosť o pleť, a to aj napriek tomu, že si ju denne čistíte pleťovou vodou. Odstráni totiž aj drobné čiastočky odumretých buniek či nečistoty spôsobené potom.

Deodorant

Bez tohto malého pomocníka pre istotu ani neopúšťajte domácnosť. Prítomnosť deodorantu v kabelke predstavuje skvelú možnosť, ako sa môžete osviežiť kedykoľvek počas dňa.

Hydratačná pleťová maska

Nielen počas slnečných dní je treba dbať na dostatočnú hydratáciu celého tela. V teplejšom období stavte na hydratačný krém i hydratačnú pleťovú masku na vodnej báze, ktoré nespôsobujú nadmerný lesk. Vaša pleť vďaka tomu zároveň ostane zdravá a vyživená počas celého dňa.

Vlasová starostlivosť

Silné slnečné lúče znamenajú obrovskú záťaž aj pre vlasy. Nemali by ste preto zabúdať na ochranné prvky ako vlasová maska, ktorú použite aspoň raz týždenne. Vytúžený účes si udržujte vďaka spreju na vlasy – ten zabráni tomu, aby účes ostal nepoddajný v dôsledku silného pôsobenia vonkajších faktorov.

SLEDUJTE náš Instagram SLOVAKWOMANSK a dozviete sa horúce pikošky medzi prvými! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: Timesofindia.com | Foto: Pixabay.com