Leto nás síce nabíja pozitívnou energiou, avšak nie vždy sa nám počas teplých dní darí vyzerať očarujúco. Ostrieľaná beauty blogerka Alex Fráňová vám ale poradí, ako docieliť, aby nalíčená tvár nepôsobila na slnku ako jedna veľká machuľa.

Doma sa pekne nalíčime, avšak stačí pár minút na slnku a dokonalý make-up je fuč, ba priam z nás vytvorí rozpitú kreatúru, pôsobiacu skôr odputivo než príťažlivo. Ako teda docieliť, aby naša tvár vyzerala atraktívne aj počas leta?

Najprv čistenie, potom správny krém

Za každých okolností by malo byť pre našu pleť alfou a omegou jej vyčistenie. Následne by sme mali na tvár natrieť hydratačný krém, avšak ideálne založený na vodnej báze, nakoľko po mastných krémoch a olejčekoch sa budeme lesknúť ako psie… veď vy viete čo :)

Veľký pomocník zvaný primer

Alex Fráňová, ktorá sa zaoberá ženskou krásou, vo svojom blogu na webstránke spoločnosti Tchibo, tvrdí, že základom toho, aby make-up vydržal aj počas horúčav, je kvalitná podkladová báza, takzvaný primer. ,,Nie je to len ďalšia fľaštička v kúpeľni navyše, ale produkt, vďaka ktorému make-up vydrží o niekoľko hodín dlhšie. V lete si vyberám variantu bez silikónov. Nanášam ho len trošičku a nechám zaschnúť. Až potom nanášam zvyšok líčenia,” delí sa so svojimi skúsenosťami beauty blogerka.

Následne by ste mali byť pri nanášaní samotného make-upu opatrné a zbytočne to s ním nepreháňať. Hrubá vrstva by mohla vašej pleti len uškodiť. ,,Silná vrstva a hutné textúry produktov upchávajú póry, pokožka sa pod nimi potí a okrem toho, že líčenie nevyzerá vôbec sviežo, budete samý pupienok,” tvrdí sympatická blondínka, ktorá radí, aby ste v lete radšej siahali po tónovacích krémoch.

SLEDUJTE náš Instagram SLOVAKWOMANSK a dozviete sa horúce pikošky medzi prvými! Nájdete ho >>>TU<<<

Zabudnite na púder

Keďže sa v lete naša tvár potí omnoho viac ako počas zvyšku roka, predpokladáme, že asi väčšina žien má vždy po ruke púder, ktorým si na tvár aplikuje aj niekoľkokrát za deň. Omyl! ,,Pokiaľ môžete, vynechajte aj púder, prípadne ho naneste len na T-zónu a v naozaj tenkej vrstve. Určite si neprepudrujte tvár vo chvíli, kedy ju máte spotenú! Púder síce zmatní, ale v horúcom počasí má tendenciu sa zraziť,” upozorňuje Alex, podľa ktorej by ste mali nasledujúce týždne vymeniť púder za zmatňujúce papieriky, vstrebávajúce do seba prebytočný maz.

Alex Fraňová
Alex Fraňová

Zdroj: tchiboblog.sk | Foto: depositphotos.com, Instgaram/alexfranova