Zdá sa, že vôbec nezáleží na tom, ako často stojíte pred kamerou, objektívmi paparazzi fotografov či na vrchole rebríčka najkrajších žien sveta – aj tak máte pochybnosti o sebe a všetkom, čo vás obklopuje. Svoje o tom vie i vyhlásená kráska Megan Fox, hviezda filmov Transformers. Brunetka totiž priznala, že si v minulosti prešla veľmi temným obdobím. Dôvodom bol strach, že ju Hollywood vysmeje.

„Myslím, že som sa psychicky zrútila do takej miery, že sa mi proste nechcelo nič robiť. Nechcela som, aby ma niekto videl, fotografoval, robil so mnou rozhovor. Nechcela som sa prechádzať po červenom koberci, ba dokonca ani vyjsť na ulicu. Všetko kvôli strachu, viere a absolútnej istote, že ma niekto vysmeje, opľuje, bude na mňa kričať, ukameňuje ma alebo na mňa zaútočí len preto, že existujem,“ vyznala sa herečka časopisu People o období spred desiatich rokov. Práve v tom čase uzrel svetlo sveta film Pozor, hryzie! (pôvodný názov: Jennifer’s Body), ktorý mal byť spúšťačom Meganiných úzkostných stavov. Kvôli rozsiahlej kampani v médiách sa následne cítila ako kus mäsa.

Megan Fox titulka ELLE.
Megan sa v čase najväčšej slávy ocitala v médiách so železnou pravidelnosťou. Často pritom na sebe nemala nič iné, len spodné prádlo.

Feministka, ktorú medzi sebou feministky nechcú

Keď v októbri 2017 médiá zahltil hashtag #MeToo, prostredníctvom ktorého nielen slávne hviezdy, ale následne aj ženy z celého sveta zdieľali svoje zážitky spojené so s*xuálnym obťažovaním, sama Megan Fox bola v pokušení, aby tak urobila tiež. Nakoniec si to však rozmyslela. Hoci sa podľa jej slov s feministickými ideami a hodnotami stotožňuje, nemá pocit, že sympatie sú obojstranné: „Pre mňa vo feministickom hnutí nie je miesto. Považujem sama seba za feministku, no myslím si, že feministky by ma medzi sebou nechceli. Čo ale potom znamená podpora ostatných žien, ak je určená len tým vyvoleným?“

Megan Fox na skalách.

Nič iné si si ani nezaslúžila

Pre herečku sa ťažké obdobie skončilo až radostnou správou. Synček Noah jej zmenil celý život. „Myslím si, že moje prvé dieťa – a potom každé ďalšie – zo mňa zakaždým urobili lepšiu verziu mňa samej,“ hovorí Megan o rodinnom živote. Spolu s manželom Brianom Austinom Greenom vychovávajú troch synov, vďaka ktorým už dnes nič neľutuje.

Napriek tomu, že Fox prakticky vyrastala v Hollywoode, vraví, že keby v tých strašných časoch prehovorila o svojich skúsenostiach, urobilo by to z nej obeť, s ktorou nie je možné súcitiť. „Povedali by: ‚Nas*r si. Nič iné si si ani nezaslúžila.” A hoci má v spomienkach „pekných pár príbehov“, na verejnosť s nimi už nikdy vyjsť nemieni. „Nemám pocit, že by bolo mojou úlohou niekoho trestať len preto, že mi urobil niečo zlé. Nie som žiadne univerzálne kladivko spravodlivosti,“ Megan stroho uzavrela svoju minulosť.

Megan Fox s manželom Brianom.
Dnes je z nej šťastná manželka a matka troch synov. Na minulosť nespomína veľmi rada.

Zdroj: People.com | Foto: Facebook/meganfox, Facebook/onlywallpapers, Instagram/meganfox