Abigail Collins už roky bojuje s problematickou pleťou, ktorá jej doslova robí zo života peklo. Nielenže kedysi musela vstávať do školy omnoho skôr než jej rovesníčky, navyše ju sužuje strach, že sa do nej nikdy žiadny muž nezaľúbi.

Keď mala Abigail 10 rokov, na svojej tvári začala pozorovať nepríjemné akné. Postupne, ako sa jej začal problém rozširovať, začali sa stupňovať i posmešky zo strany okolia. Mladá dievčina tak bola roky objektom šikany, keďže jej s nedostatkom pleti nevedeli pomôcť ani lieky a ani žiadne prírodné produkty.

Jediné, čo mohlo Abigail v udržaní ako takého sebavedomia pomôcť, bol make-up. Študentka preto musela vstávať o dve hodiny skôr než ostatní, aby si stihla prekryť všetky červené vyrážky, pričom častokrát sa jej stalo, že do školy meškala.

Abi sa kvôli svojmu cystickému akné ľuďom, a najmä mužom, radšej čo najviac vyhýbala, aby ju neoznačovali za vymaľovanú klamárku. To je dôvod, prečo sa doteraz bojí, že si nikdy nenádje lásku. Menší zlom prišiel až na výške, kde sa slečna odhodlala párkrát prísť na prednášky i nenalíčená. Keď videla, že jej tvár spolužiaci neriešia, dodalo jej to značný kus sebavedomia a “bez masky” sa zrazu v škole objavovala častejšie.

SLEDUJTE náš Instagram SLOVAKWOMANSK a dozviete sa horúce pikošky medzi prvými! Nájdete ho >>>TU<<<

Dnes sa už 19-ročná Škótka líči, len keď si ide vyraziť do spoločnosti s priateľmi či rodinou, pričom svoje fotky začala aktívne pridávať na Instagram, aby nimi dodala odvahu a sebadôveru aj ostatným dievčatám, bojujúcim s rovnakými ťažkosťami.

Odlíčenú Abigail si môžete pozrieť — TU —

Zdroj: metro.co.uk | Foto: Instagram/abis_acne