V predvianočnom období je slovenská i svetová hudobná scéna pravidelne zaplavovaná novými lepšími i horšími vianočnými skladbami. Málokedy sa ale podarí nahrať a naspievať pieseň, ktorú by ste si pokojne pustili pri štedrovečernej večeri. Tento duet ale k takým určite patrí.

Katke Koščovej sa spolu s Robom Opatovským podaril skutočne nádherný kúsok. Jemný vianočný duet Duch Vianoc vás pohladí na duši. Aj keby ste nepočuli slová, melódia vás prenesie pod rozžiarený stromček pokojne aj uprostred leta. Potvrdia vám to aj samotní speváci. Skladba totiž uzrela svetlo sveta pri vonkajších teplotách okolo 30 stupňov celzia.

„Pesničku sme nahrávali v mojom štúdiu v čase, keď teplomer atakovali 30-stupňové horúčavy. Spievať v takejto atmosfére skladbu, ktorá sa začína: „Ktosi utíšil vietor, jeseň poslal spať…“ nebolo vôbec jednoduché. Tak sme vypeckovali klímu, vyzdobili štúdio vianočnými ozdobami, priniesli betlehem, obliekli sme si vianočné svetre a nahrali sme to, ako keby za oknami bola fujavica a my sme spievali pri krbe“, uviedol Robo pre rádio Expres.

Po vypočutí tejto nádhernej skladby budú môcť Vianoce naozaj začať. A môžete si ju zaspievať rovno s Robom a Katkou, vo videu sú titulky :-)

SLEDUJTE náš Instagram SLOVAKWOMANSK a dozviete sa horúce pikošky medzi prvými! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: expres.sk | Foto/Video: YouTube