Táto Slovenka je v našej armáde skutočným unikátom. 23-ročná kráska z Prešova by svojim vzhľadom mohla pokojne konkurovať profesionálnym modelkám, no ona sa vybrala iným smerom. Videli ste už niekedy krajšiu vojačku? 

Asi žiadna z nás nepochybuje o tom, že Slovenky patria k najčarovnejšim ženám sveta! :P Krása si nevyberá a ženy, ktoré by sa mohli stať modelkami, môžeme stretnúť nielen na každom rohu, ale aj v rôznych povolaniach. Svedčí o tom aj Tereza Demeterová, ktorá sa môže pýšiť neoficiálnym titulom Najkrajšia slovenská vojačka. Kráska totiž vyzerá, akoby sa vo výbere svojej profesie trochu pomýlila.

Keď sa povie slovo vojak alebo armáda, mnohé z nás si automaticky predstavia uniformu, iné vypracovaných vojakov a tvrdý režim. V niektorých krajinách však toto povolanie vykonáva aj nežnejšie pohlavie, ktoré z radu doslova vytŕča. O jedinečnosť však nie je núdza ani v tej našej- slovenskej, ktorej súčasťou je aj mladá Tereza, nedávno ešte študentka.

Toto 23-ročné dievča z Prešova vyštudovalo systematickú biológiu a svoju krásu zužitkovala aj ako príležitostná modelka, ktorá sa však napokon rozhodla ísť úplne inou cestou. Po absolvovaní vojenského výcviku sa z nej stala plnohodnotná členka ozbrojených síl. Dôvodom, prečo sa takto rozhodla, je vraj jej láska k vojenskému prostrediu, s ktorým bola spojená od narodenia. Jeden z jej rodičov slúžil roky našej vlasti a ona chce ísť v jeho šľapajách. Nepochybujeme, že množstvu mužov okolo seba plavovláska zamotala hlavu, i keď jej vyšportovanú postavu si pod uniformou všimnete len ťažko. Videli ste už niekedy krajšiu vojačku ako tú našu? :)

Zdroj: diva.aktuality.sk | Foto: FB/Terezka Tirkis