Chcete sa na chvíľu cítiť ako britský panovník? Čo tak si to vyskúšať prostredníctvom úžasného jedla, ktoré si doslova zamilujete? Bravčovou panenkou so slivkami, ktorá sa podáva so špeciálnou knedľou, môžete ohúriť hostí počas nedeľného obeda, na svadbe alebo hoci aj pri inej špeciálnej príležitosti! Recept je síce finančne o niečo náročnejší, ale zaručene uspokojí i najväčších gurmánov. Veď pre princa Charlesa je bravčová panenka so slivkami a jemnými knedľami to najlepšie jedlo. :)

 

Bravčová panenka so slivkami a jemnými knedľami

Na prípravu mäsa budete potrebovať:

– 300- 400 g bravčovej panenky
– soľ podľa chuti
– štipku bieleho korenia
– 1/2 dcl domáceho „páleného“
– 0,5 l bieleho vína
– 125 g masla
– 1 balíček sušených sliviek
– 200 ml smotany na šľahanie
– 200 ml kyslej smotany

Na prípravu knedle budete potrebovať:

– alobal
– 5 ks rohlíkov
– 125 g masla
– 2 ks vajec
– 5- 6 lyžíc hrubej múky
– mlieko na navlhčenie
– petržlenovú vňať podľa chuti
– štipku muškátového orecha

Panenku si nakrájame na kolieska, pričom do stredu urobíme jemný zárez. Do neho budeme vkladať celé sušené slivky s trochou masla. Zvyšok sušených sliviek nakrájame nadrobno.

Na masle sprudka opečieme kolieska so sušenými slivkami z oboch strán. Do výpeku vložíme nadrobno nakrájané slivky, podlejeme vínom a varíme. Pridáme obe smotany, prevaríme a nakoniec podlejeme slivovicou.

kráľovské jedlo bravčová panenka so slivkami

Keď ideme pripravovať knedľu, všetky rožky si nakrájame na malé kocky. Vložíme ich do misy, kde s nimi zmiešame všetky ostatné suroviny. Potom rukami vypracujeme zmes, ktorú budeme tvarovať do valčekov. Maslom vymastíme alobal a zabalíme doň valčeky. Varíme vo vode cca 10-15 minút. Vyberieme z vody a nakrájame.

Namiesto jemných knedlí môžete použiť akúkoľvek inú prílohu podľa chuti. Dobrú chuť!

Foto: Receptkaz.com