V Slovenskom národnom divadle patril včerajší večer prestížnej udalosti, otvárajúcej v našich zemepisných šírkach plesovú sezónu. Vzácnu pozvánku na Ples v opere obdržala aj najznámejšia slovenská šperkárka Petra Toth, ktorá nenechala nič na náhodu – róbu zvolila v duchu svojej najnovšej kolekcie, ovplyvnenej krojmi z malebnej obce Telgárt, rozprestierajúcej sa na Horehroní. Vďaka tomu bola kráska počas pompéznej noci naozaj neprehliadnuteľná!

Kráľovná 20. ročníka Plesu v opere? Presne táto otázka nám napadlo okamžite, ako sme na sociálnych sieťach zbadali fotografie talentovanej slovenskej šperkárky a dizajnérky Petry Toth v šatách, v ktorých sa objavila na prominentnej udalosti. Nakoľko je Petina posledná kolekcia šperkov ovplyvnená folklórom, slovenská kráska si priala mať prvky tradičného kroja, konkrétne z dedinky Telgárt, aj na svojej róbe. Očarujúcej umelkyni pomohla premeniť sen na skutočnosť jedna z našich najúspešnejších módnych návrhárok Jana Pištejová.

,,Vrch šiat je ušitý z tradičného ľudového čierneho brokátu a na mieru vyšívaný neskutočnou výšivkou inšpirovanou krojmi z obce Telgárt. Čierny krojový brokát som zvolila úmyselne. Pretože práve tento čierny brokát sa často používal na zásterkách krojov v Telgárte,” brunetka priblížila “pozadie” svojho plesového pokladu, ktorý doplnila vlastnými dychberúcimi šperkami.

,,Ďakujem, že mám možnosť priniesť závan nášho folklóru na túto najprestížnejšiu udalosť roka a myslím si, že práve takéto súčasné spracovanie a odprezentovanie je výborný spôsob, ako ukázať ľuďom, že náš folklór žije a je nádherný a výnimočný a má čo ponúknuť a nemusíme chodiť pre inšpiráciu nikam inam do zahraničia, stačí jeden vŕšok prejsť a nájdete poklad. Pri týchto šatách je tým vŕškom Kráľová Hoľa. Ďakujem @pistejka, že si zo mňa spravila takúto bohyňu z Telgártu,” Petra sa podelila o svoju obrovskú radosť a spokojnosť zo šiat, ktorým by sme bez rozmýšľania pridelili jednotku s hviezdičkou! Jednotlivé detaily Petrinho outfitu si môžete pozrieť v priloženom videu.

SLEDUJTE náš Instagram SLOVAKWOMANSK a dozviete sa horúce pikošky medzi prvými! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj/Foto: Facebook/Petra Toth, Instagram/petratothjewellery