Pred dvomi dňami sa na facebookovej stránke Eko_inak objavil naozaj poriadne kontroverzný príspevok. Jeho hlavnou hrdinkou je naša najznámejšia tenistka Dominika Cibulková, pričom terčom kritiky a neľútostných komentárov sa stala kvôli svojmu luxusnému bielemu kožuchu, ktorý je vraj vyrobený z opíc. Domča ale tvrdí niečo iné, avšak nič potešujúce to nie je!

Dominika Cibulková je známa milovníčka luxusu, ktorá si za svoje módne kúsky vyrobené zo zvierat neraz zlízla poriadnu kritiku. Najnovšie sa dostala do rúk stránky Eko_inak, tá na nej nenechala nitku suchú a rovnako tak i takmer 300 ľudí komentujúcich kontroverzný príspevok. Okrem toho ho svojím zdieľaním podporilo 1260 užívateľov Facebooku.

Dominika Cibulkova

Cruella De Vil

“Cruella De Vil  Čo sa musí stať človeku keď má potrebu nosiť na sebe kožuch z opice. Prečo dokáže byť tak krutý, iba kvôli spoločenskému postaveniu? Prečo sa cíti športovkyňa o niečo viac v kožušine, ktorú nepotrebuje? Keď vie, že pri výrobe zomierajú desiatky stovky živých tvorov, ktoré žili biedny život, týrané len aby si tento “luxus” niekto kúpil a cítil sa v ňom… krajšie? Lepšie? Hodnotnejšie?” píše sa v úvode príspevku, ktorý si môžete celý prečítať v priloženom obrázku.

Dominika Cibulkova

Reakcia Dominikinho stylistu

Kruté slová slovenského národa sa dostali aj k samotnej Dominike, ktorá sa prostredníctvom svojho stylistu Andreja Kusalíka rozhodla zareagovať. Andrej tvrdí, že kožuch nie je z opice, pretože z týchto zvierat sa vraj kožuchy nevyrábajú. Tenistkin biely módny kúsok je podľa jeho slov z kozy. Avšak v tomto prípade to zrejme pre ochranárov prírody a milovníkov zvierat vôbec nebude poľahčujúca okolnosť. “Áno, veľké módne domy odmietajú robiť veci z exotických koží či z pravých kožušín. Dominika sa netají tým, že nosí kabelky či už z krokodíla, alebo z pštrosa, alebo kožuchy z noriek a kôz. Sú to všetky kožuchy, ktoré sú z legálnych módnych domov, rovnako tak kabelky. Nejde o čierny trh. Netreba začínať u samotného klienta, ale možno u firiem, ktoré kožuchy produkujú,“ uviedol pre Nový Čas Kusalík.

SLEDUJTE náš Instagram SLOVAKWOMANSK a dozviete sa horúce pikošky medzi prvými! Nájdete ho >>>TU<<<

Dominka cibulkova

Známy stylista dodal, že by sme sa mali pozrieť na to, že nosíme oblečenie od masových výrobcov, ktoré šijú deti z tretieho sveta. “Vznikajú obrovské kvantá, ktoré majú na našu planétu oveľa väčší dosah ako to, že niekto nosí kožuch z pravého zvieraťa. Nepochybujem o tom, že zvieratá tým trpia, ale myslím si, že kožuchy, ktoré si kupuje Dominika, sú na najvyššej svetovej úrovni. Zarába si na ne svojou tvrdou prácou,“ týmito slovami sa snažil Dominiku obhájiť jej módny poradca. Aký je vás názor na Cibulkovej nosenie “zvierat”? Dajte nám vedieť do komentárov!

Zdroj: Facebook/Eko_Inak, Čas.sk | Foto: Instagram/domicibulkova, Facebook/Eko_Inak